īss AppleTV apmargojums [vs. Mac Mini]
Iedeva man Unima apskatīt nopētīt AppleTV.

Nē, nezinu kāpēc viš tā darīja, zinot, ka neko labu jau sākotnēji es par to nedomāju :)

Taisnības labad gan jāatzīst, ka vienubrīd es ļoti gribēju, lai tas mani pārsteigtu un es atzītu, ka esmu kļūdījies.

Tātad ideja ir pavisam vienkārša : AppleTV ir kā tava iTunes pagarinājums pie TV.

Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka viss ko tu redzi iekš sava iTunes (nu vēl iPhoto), viss tas ir pieejams arī iekš AppleTV.

Uzburot ainiņu ir tā, ka retais no mums zin kā tikt pie iTunes accounta un dāvanu kartes, ar kuru palīdzību var dabūt visādus labumus no iTunes Store. Līdz ar to, tas nozīmē, ka visos citos veidos iegūtie video (vai tie būtu ar ziepjutrauku, mobilo, vai kā citādi safilmētie) pirms apskatīšanas ir jākonvertē uz iTunēm saprotamo mp4 vai m4v formātu. Vienīgais šī garlaicīgi negatīvā soļa risinājums būtu to automatizēt.

Uzstādījums bija vienkāršs : Ja tādā un tādā folderī parādās kaut kas jauns, tas nekavējoties ir jāpārkonvertē un jāpiemet iTunes bibliotēkai.
Kādas stundas trīs mēģināju automatizēt šo konvertācijas procesu gan ar Automator, Applescript, gan ar Folder Actions un VisualHub palīdzību. Diemžēl bez rezultāta. Pat ja izdotos izbakstīt kādu lietojamu variantu, tas nevar būt uzticams un nāksies pārbaudīt vai viss ir noticis sekmīgi - neinteresants solis.

Protams, ir varianti ar hackošanu piedabūjot uz AppleTV pilnvērtīgu OSX, tomēr tas automātiski atceļ aparāta "It just works" ideju.

Salīdzinot ar Mac Mini, kurš jau divus gadus nevainojami pilda Mediju Centra funkcijas, tam nav nekā saistošāka. Tas, protams, maksā reizes divas vairāk, tomēr ieguvums ir nu vismaz reizes desmit lielāks.

Secinājums : ja esi biezenis ar piecām guļamistabām un vēlies savu Mediju Centru paplašināt uz kādu no tām, tad O.K. to var darīt ar AppleTV palīdzību, vai ja tev naudas pietiek, lai visu savu AudioVizuālo saturu iegūtu pa tiešo no iTunes Store, tomēr kā primāro sistēmu mājas izklaidei es to neiesaku.

P.S. esmu izmēģinājis dažādus Mediju Centrus (Philips, Thomson, PC, Kiss...) Mac Mini joprojām paliek nepārspēts - daudzfunkcionāls, mazs, kluss, stabils, uzticams.


 

← uz sākumu