← uz sākumu
2008.gada 16.septembris (6)

īss AppleTV apmargojums [vs. Mac Mini]

Faili   Iedeva man Unima apskatīt nopētīt AppleTV.

Nē, nezinu kāpēc viš tā darīja, zinot, ka neko labu jau sākotnēji es par to nedomāju :)

Taisnības labad gan jāatzīst, ka vienubrīd es ļoti gribēju, lai tas mani pārsteigtu un es atzītu, ka esmu kļūdījies.

Tātad ideja ir pavisam vienkārša : AppleTV ir kā tava iTunes pagarinājums pie TV.

Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka viss ko tu redzi iekš sava iTunes (nu vēl iPhoto), viss tas ir pieejams arī iekš AppleTV.

Uzburot ainiņu ir tā, ka retais no mums zin kā tikt pie iTunes accounta un dāvanu kartes, ar kuru palīdzību var dabūt visādus labumus no iTunes Store. Līdz ar to, tas nozīmē, ka visos citos veidos iegūtie video (vai tie būtu ar ziepjutrauku, mobilo, vai kā citādi safilmētie) pirms apskatīšanas ir jākonvertē uz iTunēm saprotamo mp4 vai m4v formātu. Vienīgais šī garlaicīgi negatīvā soļa risinājums būtu to automatizēt.

Uzstādījums bija vienkāršs : Ja tādā un tādā folderī parādās kaut kas jauns, tas nekavējoties ir jāpārkonvertē un jāpiemet iTunes bibliotēkai.
Kādas stundas trīs mēģināju automatizēt šo konvertācijas procesu gan ar Automator, Applescript, gan ar Folder Actions un VisualHub palīdzību. Diemžēl bez rezultāta. Pat ja izdotos izbakstīt kādu lietojamu variantu, tas nevar būt uzticams un nāksies pārbaudīt vai viss ir noticis sekmīgi - neinteresants solis.

Protams, ir varianti ar hackošanu piedabūjot uz AppleTV pilnvērtīgu OSX, tomēr tas automātiski atceļ aparāta "It just works" ideju.

Salīdzinot ar Mac Mini, kurš jau divus gadus nevainojami pilda Mediju Centra funkcijas, tam nav nekā saistošāka. Tas, protams, maksā reizes divas vairāk, tomēr ieguvums ir nu vismaz reizes desmit lielāks.

Secinājums : ja esi biezenis ar piecām guļamistabām un vēlies savu Mediju Centru paplašināt uz kādu no tām, tad O.K. to var darīt ar AppleTV palīdzību, vai ja tev naudas pietiek, lai visu savu AudioVizuālo saturu iegūtu pa tiešo no iTunes Store, tomēr kā primāro sistēmu mājas izklaidei es to neiesaku.

P.S. esmu izmēģinājis dažādus Mediju Centrus (Philips, Thomson, PC, Kiss...) Mac Mini joprojām paliek nepārspēts - daudzfunkcionāls, mazs, kluss, stabils, uzticams.  
 
    unima       2008-09-16, 10:08
- Cereeju jau, ka to apskatiisi arii no taada viedoklja kad tiek lietots iTunes konts. iisteniibaa taapeec jau arii Tev to devu testeet, jo atshkjiriibaa no manis Tev shis konts ir un Tu to reaali arii izmanto.
Bet ir ok. teikshu godiigi, ka shis apraksts mani nepaarsteidza. ja nu vieniigi netipiski nekonkreets un taads nu ... it kaa kaads Tevi buutu piespiedis to rakstiit
       Boo >unima       2008-09-16, 10:17
- Es pats sevi piespiedu uzrakstīt.

Un skatot no iTunes konta skatupunkta : es jau patreiz tikai filmas īrēju. Populārzinātniskie raidījumi tur nav biezā slānī. tiesa dažus es tur esmu atradis, tik jānopērk jauna Dāvanu karte...
    viuks       2008-09-16, 11:19
- Iekš google reader tev encodings gļuko
       unima >viuks       2008-09-16, 17:37
- +1 un ar kakao.lv tas pats
       Esemono >viuks       2008-09-16, 18:01
- pievienojam sarakstam arī NewsFire
          Boo >Esemono       2008-09-16, 18:17
- ok ok, zinu par to gļuku - mazliet laiks parādīsies novērsīšu...

↑ uz augšu ↑
Mana foto plūsma →

RSS