← uz sākumu
2008.gada 18.janvāris (4)

MacBook Air - kam ?

Faili   Es, protams, noskatījos Steve Jobs Macworld 2008 Keynote. Man pat bija kabatā sagatavots žūksnis ar naudu, lai pasūtītu uzreiz brīnumu, ko viš prezentēs, bet ... aplauziens. MacBook Air ? 3100 $ par SSD versiju ? ... mmmda...

Aparāts, protams, ģeniāls, viss bija tepat deguna priekšā. Man patīk : dizains, svars, plānums, Remote Disc ideja... Man nepatīk : 13collas, 2GB, SSD cena.

Ok, manu gaidīto aplauza - lietošu tālāk 2.2Ghz, 4GB, 160GB@7200rpm,Superdrive - kaut kā samierinājos...

Bet es tā arī nesapratu, kam tieši Apple ar viņu grib trāpīt ? Tirgū šobrīd ir vesela čupa ļautiņu, kuri grib redzēt sākot no 12collu MBP līdz kaut kādam Pro mutantam, bet ne Air (!)

Strādājot ar Palmzu pie Xnet es esmu sapratis, ka mana biznesa redze ir visai trula un tuvredzīga - arī ar to esmu samierinājies. Tad nu apzinoties to mēģinu iedomāties, kas tad varēja būt tā tālredzība. Ir divi varianti :
1) Mēs visi pēc pusgada sapratīsim, ka "thin is the new white" - ar domu : kādreiz arī par floppī izslēgšanu no iMac Apple tika visvisādi kritizēts, bet tomēr viņi bija tie, kas ātrāk par visiem saprata - Floppy is dead, baby!
2) Viņi mēģinās līst ar plānumu un vieglumu korporatīvajā tirgū - ar domu : Esmu veiksmīgs tāpēc lietoju tikai kičīgo un uz sapulci eju paķerot savu mapīti... ooops MacBook Air, līdz - bet cena - vai tiešām par kiču kāds atdos naudu ? par to jau aunu var nopirkt :)

... jebkurā gadījumā, kā spēka demonstrācija MacBook Air ir lielisks. Vai tas izdzīvos ? laiks rādīs... bet es joprojām gribu to Plug and Play vai arī 12collu MacBook Pro.

  
 
    Nils       2008-01-18, 20:33
- Pirks ka nemetās tāpat kā pārējos ābolgadžetus, jo smuki taču. Arī ipodus neviens nepērk, racionālu apsvērumu vadīts.
       Boo >Nils       2008-01-18, 21:21
- Pirmo iPodu nopirku tieshi racionaalu iemeslu vadiits - lai caur camera connector celjojumaa vareetu bildes no kartes paarkopeet iPoda cietnii un atbriivotu taadeejaadi atminjas kartes - protams, arii seriaalus lidmashiinaa lai skatiitos un iisinaatu sev laiku
          Nils >Boo       2008-01-18, 21:40
- Cik maksā atmiņas kartes un cik - ipod?
Un labi skatīties seriālus uz 2" displeja?

Tādus iemeslus var izdomāt vēl un vēl, tajā skaitā arī par MB Air, bet būtībā iepatīkas un viss. Mazs, smuks, spīdīgs + apmierina veču tieksmi pēc jaunievedumiem. Apple niša.
             Boo >Nils       2008-01-19, 02:23
- Es pats neticeju, ka uz tada ekrana var skatities un garlaiciga lidmasina vel jo vairak

↑ uz augšu ↑
Mana foto plūsma →

RSS