MacBook Air - kam ?
Es, protams, noskatījos Steve Jobs Macworld 2008 Keynote. Man pat bija kabatā sagatavots žūksnis ar naudu, lai pasūtītu uzreiz brīnumu, ko viš prezentēs, bet ... aplauziens. MacBook Air ? 3100 $ par SSD versiju ? ... mmmda...

Aparāts, protams, ģeniāls, viss bija tepat deguna priekšā. Man patīk : dizains, svars, plānums, Remote Disc ideja... Man nepatīk : 13collas, 2GB, SSD cena.

Ok, manu gaidīto aplauza - lietošu tālāk 2.2Ghz, 4GB, 160GB@7200rpm,Superdrive - kaut kā samierinājos...

Bet es tā arī nesapratu, kam tieši Apple ar viņu grib trāpīt ? Tirgū šobrīd ir vesela čupa ļautiņu, kuri grib redzēt sākot no 12collu MBP līdz kaut kādam Pro mutantam, bet ne Air (!)

Strādājot ar Palmzu pie Xnet es esmu sapratis, ka mana biznesa redze ir visai trula un tuvredzīga - arī ar to esmu samierinājies. Tad nu apzinoties to mēģinu iedomāties, kas tad varēja būt tā tālredzība. Ir divi varianti :
1) Mēs visi pēc pusgada sapratīsim, ka "thin is the new white" - ar domu : kādreiz arī par floppī izslēgšanu no iMac Apple tika visvisādi kritizēts, bet tomēr viņi bija tie, kas ātrāk par visiem saprata - Floppy is dead, baby!
2) Viņi mēģinās līst ar plānumu un vieglumu korporatīvajā tirgū - ar domu : Esmu veiksmīgs tāpēc lietoju tikai kičīgo un uz sapulci eju paķerot savu mapīti... ooops MacBook Air, līdz - bet cena - vai tiešām par kiču kāds atdos naudu ? par to jau aunu var nopirkt :)

... jebkurā gadījumā, kā spēka demonstrācija MacBook Air ir lielisks. Vai tas izdzīvos ? laiks rādīs... bet es joprojām gribu to Plug and Play vai arī 12collu MacBook Pro.
 

← uz sākumu