Eee PC no AsusPavisam nesen mūsu roķelēs bija nonācis šis te 7 collu, Asus Eee PC ražojums (4GB cietņa ietilpība).
Pats jau vairāk kā divus gadus esmu dedzīgs Mac platformas atbalstītājs, tāpēc šis "kroplītis", uz kura pavisam noteikti nav Mac OSX, pirmajā mirklī izraisīja tikai žēlumu.

To darbina kaut kāda kārtējā Linux Xandros distribūcija (nu vismaz nav Windows).

Pēc noklusējuma palaižot aparātu tas ieskrien tā saucamajā Easy-mode - tā dod piekļuvi visām aplikācijām (Mozilla FireFox, Mozilla Thunderbird, OpenOffice, Skype u.c.) un pavisam nedaudz paša aparāta kontrolei. Tomēr to ir iespējams laist arī Full-desktop režīmā - tajā tas izskatās kā klasiska Linux KDE vide. Bla bla bla (te es izlaižu jebkurā saitā atrodamo informāciju par to cik labs un daudzpusīgs tas ir).

Un tad es tā pie sevis sāku domāt - ok, kādu nišu šis aparāts aizpilda? kam viņi grib to "kroplīti" notirgot? Izmantot kā savu pamatdarba aparātu es tādu nevarētu. Ceļojumā līdzi ņemt tas varbūt ir arī ērts, tomēr ar iebūvēto 4GB cietni tālu neaizskriet - būs jāņem USB ārējais cietnis, ko spraust klāt - sarežģīti. Hmmm... un kur tad vēl?

Un tad pār mani ausa apskaidrība, ka ir taču vesels bars (! es nesaku katrs) kantoru, kuros tieši aparātā pieejamās aplikācijas (web,mail,office,instant messaging) ir viss, kas ir nepieciešams (Starp citu, Full-desktop režīmā ir iespējams uzlikt arī citas Linux aplikācijas - man izdevās visnotaļ skaisti uzlikt GIMPu - tiesa jārēķinās, ar to, ka flashiņš šitam ir tikai 4GB).

Un kāds tad būtu ieguvums ?

1) Linux - aizmirstam par vīrusiem, spywari, adwari utml;

2) Lietotājam brutalis tiek dots pavisam nedaudz kontroles pār aparātu - tb netiks tur kur nevajag un nebūs nepārtraukti IT gīkiem jāsēž strebjot ārā, ko leitotāji sabakstījuši;

3) Ak jā un vai es teicu, ka tam ir standarta VGA izeja (atbalsta ekrāna izšķirtspēju až līdz 1280 x 1024). Tāpat kā USB caur kuriem pie tā var pieslēgt normālu monitoru un klaviatūru un peli. Ceļā mazs, darbā liels;

4) Šim aparātam ir iebūvēta arī Bezvadu interneta iespēja - atbrīvos biroju no vadiem, ka nemetas :)

5) vēl pie iepriekšminētā ir tāds klusuma faktors - vēl nesen paziņa sūdzējās, ka no datora ventilatora rūkoņas galva dulla. Šis aparāts ir gandrīz tikpat kluss kā mans Macs :)

Cena šim aparātam raksta tapšanas laikā ir 219.00Ls - atrodiet man kādu citu sīkuli par tādu cenu (tuvākais ir Fujitsu - 1220.00Ls) ! Tas pavisam nav daudz, lai vairs no darbiniekiem nedzirdētu, ka viņa kompī tur tagad kaut kas atkal ir ieperinājies :)

Bet, protams, ka to var nopirkt pašā labākajā interneta veikalā (aiz www.AboluVeikals.lv) Xnet.lv - šeit.
 

← uz sākumu