iPhone X pret Xiaomi Redmi 4A

Visupirms apskatīsim Apple smagsvaru... meh... nop... man bija žēl to 1169 eiro, lai tiktu pie lētākā iPhone X.

Jūs taču saprotat, ka lai pārdotu rakstu ir jāuztaisa maksimāli šokējošs virsraksts ?

Savukārt Xiaomi Redmi 4A man izdevās iegūt lietošanā par nieka 82.60 eiro (nu tas ir tad, kad tas PVNs tai valstij pa tiešo jāatdod), bet skatos, ka tagad droši vien jau vēl lētāk to var dabūt.

Es ņēmu to vairāk intereses pēc. Tobrīd lietoju Samsunga lētā gala Galaxy A3, ar kuru biju visnotaļ apmierināts, bet likās, ka jāpameklē vai ir iespējams dabūt aparātu, kas ir vēl lētāks, bet vismaz tikpat lietojams.

Tā nu metos pavisam seklajā viedtālruņu tirgus galā uz galvas iekšā paņemot Alcatel Pixi 4 - kaut kas aptuveni ap 50 eiro - dēļ tām 4 collām. Kaut kāds tur androīds, kaut kādi tur rami, atmiņas, bet nu vienalga tak var iespraust kaut kādu microSD un visu palielināt utt utjp. Kā tālruni to lietot var. Kā darba viedruni lietot (ar visādiem tur darba ikdienas appiem) lietot var. BET, ja gribas paskatīties pirms gulētiešanas kādu podkāstu, tad var bez acīm palikt - ekrāna polarizācija tāda, ka bail - katrā acī ekrāns savādāk izskatās. Tā nu sapratu, ka parāk seklā (lētā) galā ielecu.

Kaut kur pa vidu maniem eksperimentiem bračkam nomira viņa vecuvecais iPhone 4. Skaidrs, ka nevienu iPhonu viš vairs negribēja. Tad nu viš no Aliexpress pasūtīja sev kaut kādu Xiaomi puskruto galu pa 200 eirām ar visu piegādi. Saņēmis to atbrauca atrādīt, un jāsaka, ka biju pārsteigts par redzēto. Nolēmu, ka jāparok šitentajā virzienā. Domāts darīts.

Izpētījis visu pieejamo sapratu, ka jāņem lētākais, jo mans mērķis taču tāds arī bija - atrast lētāko lietojamo. Redmi 4A it iz.

Uz šo brīdi sanāk, ka lietoju to gandrīz 3 mēnešus.

Esmu absolūtā starā par šo Ķīnas Tautas Republikas produktu.

1) Bateriju es lādēju kad pagadās, jo tās uzlādei nokrītot pat zem 20% es zinu, ka mierīgi līdz vakaram izvilkšu.

2) izmērs - 5 collas - ir gana ērts vienas rokas lietošanai (ir arī tas speciālais režīms pieejams, kad samazinās ekrāns, bet es nejūtu vajadzību to lietot)

3) plastmasas pakaļa padara to vieglāku, un pie viena tā plastmasa rokā arī labāk ielīp. Es pēc paraduma pērkot telefonu uzreiz no ebaja sasūtīju visādu lētos ietvarus, jo ir jau pierasts, ka nevienu mūsdienu metāla sleš stikla izstrādājumu rokā bez ietvara vispār nav noturams (jo sevišķi aukstākā laikā). Bet palietojot to sapratu, ka tam reāli vairs nekāds ietvars nav nepieciešams... ja nu vienīg zīmēties.


Sugardaddy much?


4) Veiktspēja... nevienā brīdī nav bijis jālamājas, ka tas kaut ko nedarītu vai bremzētu. Viss notiek kā tam jānotiek, lai arī procis tam esot kaut kāds pasens snapdragon 425 - lai ko tas arī nozīmētu. Rams laikam 2GB un iekšējā atmiņa 32GB. + es, protams, iespraudu tam pakaļā 128GB mikroSD un tur tagad es varu kaut visu ģimenes video un bilžu arhīvu turēt... vai vienkārši visu kompja bekapu iesinhronizēt caur rsync (vēl viena androīda priekšrocība).

5) Appi... mazliet vairāk kā pirms gada pārejot no iOS uz Androīdu sapratu, ka jau sen vairs nav neviena iemesla pārmaksāt par iPhone lietošanu - appi ta visur vieni un tie paši :) Jā jā icloud utt utjp - tiem ir analogi arī šitajā pusē, ja kādam gribas savus datus dot onkuļiem lasīšanai. Es savukārt jau sen lietoju savus mākoņus visam, tāpēc uz Androīda es sajutos vēl labāk, jo te var izvirst pēc sirds patikas ar visādiem risinājumiem. Te neviens tevi nemēģinās iespiest 5GB mākoņvietas trako kreklā. Pareizāk sakot mēģināt, jau viņi var, bet te tas viss ir tava nevis onkuļu izvēle. Nepārprotiet, es saprotu, ka lietojot Xiaomi Ķīnas komunistiskā partija par mani tagad zin daudz vairāk, bet ... atliek tikai gaidīt, kad kāds beidzot realizēs Linux dzīta viedruņa sapni...

6) Austiņu izeja. 'nof said.

7) Bluetooth. Dzīvojot Apple ekosistēmā es jau biju aizmirsis cik reizēm ir bruvīgi, ka ir iespēja paņemt dajebkuru failu un tā vienkārši ņemt un nosūtīt uz citu viedruni vai kompi pa tiešo izmantojot BTooth savienojumu. Ak jā, un reizēm arī kādu fona mūziku palaist uz bez vadiem.

8) Runājot par bezvadiem. Vai es jau teicu, ka esmu iemīlējies Chromecastā ? Man ir gan video, gan audio. Tiem, kas tankā, tas ir tāds, kādam airplay vajadzēja būt un palikt, pirms viņi ar iOS9 updatu sačakarēja esošo airplay1 protokolu. Būtībā jebkuru saturu, uz jebkuru chromecast enablotu ierīci ņem un nosūti - Youķūbi, Podkāsti, AmazonPrime, Netflix, dakautvienkārši visu, kas tev uz ekrāna. Boom un tas ir uz TV lielā ekrāna. Un tas Chromecast štrunts maksā vien zem 50 eiro. Runājot par chromecast audio es varētu sākt te tagad spārdīt to nabaga kropli, ko par HomePodu sauc, bet ... guļošus nespārdot.

9) Šaumim ir arī infrared blāsteris, ar kuru var aizvietot visādas mājas ierīču pultis. Sīkums, bet patīkami.

10) kamera - samniecības vajadzībām pietiek. Vēsturiska mirkļa piefiksēšanai arī pietiks. Mākslu taisīt... nē nu var protams ākstīties, bet būsim reāli - tam ir īstas kameras.

11) ak jā, par to ekrānu - nē nu šikārnij ekrān ! Nav kur piesieties - gaišs, skaidrs, košs, saulē redzams, tumsā nededzina acis ārā, visādi citādi arī baudāms. 5 collu pietiek, lai ērti lasītu un skatītu. Pat 5.2 collas man jau liekas par lielu. 4.7 šobrīd jau liekas tuč tuč par mazu - pierod pie visa (tas tiem, kas pārdzīvo par SE izmēra izmiršanu).

12) vizuālais paskats - man nenormālīgi patīk, ka tas ir absolūti neuzkrītošs taisnstūris - bez visādiem tur vipendroniem. Taisnstūriš, praktiš, gūt. Iekšā tam arī var savilkt tēmas pēc sirds patikas. Krāsa arī ideāli piestāv džinsiem. Viņi to sauc par pelēku, bet es teiktu, ka tā gaismā ir tāda forši zilzaļpelēka.

13) un vai es teicu, ka par viena letākā iPhone X cenu sanāk 13,6 Xiaomi Redmi 4A ? iedomājies ? NU VOT pasakiet man, ko tas iPhoneX dara 13,6 reizes labāk vai vairāk ? Tāds pats laizāms mēsls vien ir kā viņi visi. Es reāli ceru, ka visus tos ražotājus, kas ir izdomājuši prasīt par sūda telefonu 1000 naudas, tirgus sodīs tos bargi nospārdot un nospļaudot. Es vislaik gaidu, kad tirgus modīsies. Jo Ķīnas Tautas Republikas ofensīva dažnedažādu Aliexpresu un Gearbestu paskatā ir sākusies, un tā aprīs visu. Runājot par Apple prātā nāk tikai viens krievu tautas teiciens : "жадность фраера сгубила"

peace... me out [mic drop].
 

← uz sākumu