Nepērciet "gudros" televizorus
Nesen savos minimālisma meklējumos, kad apsvēru vai man vispār joprojām ir vajadzīgs TV kā atsevišķa vienība, aizdomājos arī par saviem draugiem, kas ir aizlēkuši pakaļ pēdējā laika modes kliedzienam un iegādājušies sev milzīgus Smart TV aparātus (no dažādiem ražotājiem).

Un ātri vien sapratu, ka Smart TV būtība ir gauži nejēdzīga.

Lūk kāpēc:

1) programmnodoršinājums tajos jau pirkšanas brīdī ir novecojis - pat ja ražotājs būs atbildīgs gana un atjauninās programmnodrošinājumu, neticu, ka tas to darīs ilgāk par diviem gadiem (ari tas jau ir vienkārši sapnis). Pēc pavisam neilga laika lietotājs būs neinteresantas izvēles priekšā - turpināt tv lietot kā vienkāršu ekrānu un ļaut not-so-smart daļai pūt nelietotai vai iegādāties jaunāku gudro tv.

2) pats programmnodrošinājums ir ārkārtīgi nevajadzīgi sarežģīts un nepilnīgs - visi tie labumi bieži vien beidzas nolāpīto marketologu veidotajos klipos. Par piemēru minēšu LG, kuram lai parādītu video no datora, uz datora ir jāinstalē papildus programmatūra (serveris) un arī pēc tam tas viss ir nestabils un, ja failu ir vairāk par 15, vajadzēs daudz veiksmes un pacietības, lai atrastu interesējošo - tas ir tikai viens pavisam mazs piemērs.
Un ja tu atklāsi, ka marketologu balto melu dēļ gudrelizors tomēr nespēj paveikt to, ko biji plānojis... raudāja tava naudiņa.

3) ja pats neesi urķis, tad esi nu prātīgs un sadraudzējies ar kādu tādu pirms pērc gudrelizoru - izredžu uz pasākuma izdošanos būs vairāk.

4) standarti un tehnoloģijas mainās šobrīd ārkārtīgi strauji (baigi kaut ko jaunu pateicu) - tikpat strauji tavs milzīgais ieguldījums pārvērtīsies par vienkārši dārgu ekrānu.

Diezvai kāds mums to dos, bet pa lielam šā brīža saprātīgākais risinājums ir turēt TV smadzenes noraujamas vada galā kaut kur aiz paša ekrāna. Tās vajadzības gadījumā varēs nomainīt pret jaunām. Ieguldījumi būs krietni mazāki.
Pateicoties tieši šādam variantam mans septiņus gadus atpakaļ pirktais Thomsons savienojumā ar AppleTV joprojām ir aktuāls, kaut arī tā ārkārtīgi primitīvā iebūvētā spēja atskaņot mp3, divx un jpeg jau sen vairs nav aktuāla - jo rādīt jau kaut ko rāda, bet jāizlec caur deviņiem elles riņķiem, lai kaut ko palaistu.

... pērkot Smart TV jūs sev iegūsiet tikai liekas klapatas un izdevumus.
 

← uz sākumu