← uz sākumu
2011.gada 04.oktobris (9)

Experimenta iznākums

  Solījos uzrakstīt par eksperimenta beigām... 

 

Īsumā fakts ir tāds, ka 40 dienā tomēr nolēmu neturpināt pilnā mērā. 

 

Pašsajūta nebija mainījusies, ar veselību viss bija ok. Vienīgais lielais neatrisinātais bija ēšana ārpus mājām. Sanāca divi vairāku dienu izbraucieni uz attālākām vietām, kur ēdienu pašam gatavot nebija īsti iespējams vai arī prasītu pārāk daudz pūļu. No vegāniem pieņemama raciona vietējās ēstuvēs "krutākais", ko varēja dabūt, bija frī kartupeļi ar ketčupu un salātiem. To var ēst dienas divas, bet atzīsiet taču, ka nevar turpināt tā ilgi, tāpēc pieņēmu nevieglu lēmumu tomēr uz laiku daļēji atteikties no šīs domas... ārpus mājām.

 

Tomēr neskatoties uz visu to es tagad turpinu pēc iespējas izvairīties no nevegāniskiem ēdieniem. Kā arī es gatavojos šo pasākumu atkārtot pilnā mērā tikai pamatīgāk apbruņojies ar dažādām receptēm/rīcības plāniem jebkuriem dzīves gadījumiem.

 

Tāpat turpinot meklējumus uztura veselīgošanā, sarunās ar @rritvars, atklāju vēl vienu interesantu fišku par uztura bagātināšanu dzerot vitamīnus. Aizķēra divas domas - 1) apkarojošie medikamenti nogalina ne tikai slimību, bet arī čakarē organismu, 2) vitamīni turpretī cīnās ne tik daudz "pret" sliktajiem, cik "par" labajiem, kas paši tiek ar sliktajiem galā. Neviļus rodas jautājums : Kāpēc pēdējo n gadu laikā no ģimenes ārstiem neesmu neko dzirdējis par vitamīniem? Vai tie var kā kaitēt ? Vai varbūt tiek pieņemts, ka neviens tādus papildus izdevumus nevēlas ? Ieskaties savā šķīvī un padomā cik tajā ir vitamīnu - vai tas var nodrošināt mums pilnvērtīgu eksistenci ? Ilgi nedomājot devos uz aptieku un paņēmu Bitnera uztura bagātinātājus 60 dienām - pastīsimies kā būs.

 

.... jā, es no malas izskatos dīvains un nepastāvīgs, tomēr viendien es šitāpat apkopošu visas tās lietas, kuras esmu tieši šādi eksperimentējot atradis par labām esam un esmu inkorporējis savā ikdienā.


  
 
    Agita       2011-10-04, 12:04
- Es kā veselīga uztura cienītāja Tev iesaku aiziet uz Raw Garden un iegādāties dabīgos uztura bagātinātājus. Jo, pat ja pats cītīgi gatavo mājās, seko līdzi, lai ēdienkarte ir daudzveidīga, apziņa, ka uzturā uzņem visus mikroelementus Tevi darīs tikai laimīgāku
       Boo >Agita       2011-10-04, 18:15
- tik cītīgs es neesmu, bet … līdz visam ir jāizaug
    Viuks       2011-10-04, 18:39
- Ak, vai! Būs jāaizlūdz par brāli ar kuru galīgi vairs neizklausās labi.
       Boo >Viuks       2011-10-04, 22:57
- Labi, ka ar tevi viss ir labi
       Unima >Viuks       2011-10-07, 10:51
- Plus viens.
    Vārds       2011-10-06, 13:16
- ar ārstiem ir daudz runāts par vitamīniem un secinājumi ir skaidri: ja tu pilnvērtīgi ēd (ieskaitot gaļu) tad pa lielam vitamīni nav nepieciešami. otrs - dažādi vitamīni uzsūcas dažādās vidēs. ir tād, kuri uzsūcas tikai tauku klātbūtnē, līdz ar ko tev ir jāapēd kaut kas, kur ir pietiekami daudz tauku, lai vitamīni un mikroelementi pienācīgi uzsūktos (olīveļļa arī der gaļas vietā). trešā - vitamīniem ir savi cikli un te nav nekāda sakara ar dienas devām. ir vielas, kuru cikls tavā organismā ir nedēļas un pat mēneši (vienreiz uzņem pilnu devu un tā pamazām iztērējas piemēram mēneša laikā), līdz ar ko bāzt sev katru dienu mistiskus vitamīnus arī nav prātīgi. un visbeidzot - vitamīnu ražotāji paredzējuši, ka vitamīni neuzsūcas pietiekami labi un pietiekami daudz, tāpēc tur ir zvērīgas devas un vēl jādzer 2-3x dienā, bet lielākā daļa tāpat nonāk podā
    Viks       2011-10-07, 09:07
- Jau 4 gadus esmu veģetārietis no tiem 1 bija vegānos. Vegānisms nav grūts, bet piņģerīgs, ja esi ārpus mājas un nav sava ēdamā līdzi. Pie sabalansēta uztura gan vegāns, gan veģetārietis var dzīvot. Neiesaku aizrauties ar vitamīniem no aptiekām. Uztura bagātinātājiem obligāti jāseko līdzi sastāviem, jo tur mēdz pielikt klāt brīnumu lietas. Vispār Latvijā ir daži produkti no kuriem principā varētu arī izdzīvot. Kaņepju staks, ķirbji ar visu mizu (plus sēklas), bišu produkti, auzu pārslas Ja vēl pa sezonu var no krūmiem, kokiem uzēst ogas, augļus, tad viss būs ļoti pat labi. Laba vieta papētīt uztura bagātinātājus iherb.com
    ansis       2011-11-11, 10:24
- Noskaties [Links] un arī [Links]
Daudz kas taps skaidrāks, t. sk. par vitamīniem.
Par ēšanas paradumiem kā tādiem - bez gaļas (bet labas un gardi pagatavotas) nevaru paēst, bet runājot par maizi - kopš pāris gadus atpakaļ sāku ēst Ķelmēnu rupjmaizi (ir iekš RIMI, TOP, Centrāltirgū u.c.) visas pārējās "maizes" liekās TIK neīstas, "švammīgas"! 3 gadu laikā neesmu ne garozas gabalu izmetis atkritumu spainī - ledusskapī glabāta, Ķelmēnu maize arī pēc 2 ned. nav neko daudz zaudējusi un pat mazliet cietāka paliekot ir tikpat garda.
       Boo >ansis       2011-11-11, 10:41
- Paldies par norādēm - noteikti noskatīšos.

BTW Esmu atkal uzsācis modificēto vegānisma gājienu. Modificēts tādā ziņā, ka vēl tikai jūras veltes esmu nolēmis atstāt savā uzturā, joprojām atsakoties no visa pārējā.

↑ uz augšu ↑
Mana foto plūsma →

RSS