← uz sākumu
2011.gada 16.septembris (11)

Un vēl novēlotāk par Apple TV 2

Faili, Filmas   Kārtējo reizi sagribējās visu novienkāršot verķu parkā un tāpēc tika pieņemts lēmums atteikties no Mac Mini pie TV par labu … kaut kam.


Sākotnēji bija doma palikt vien uz iPhone + AirVideo, tomēr ja kāds piezvana viss vizuālās mākslas baudījums tiek sačakarēts. Kas noveda pie domas par iPod Touch - tādu arī veiksmīgi iepirku (visjau lētāk nekā mini). Tomēr izrādijās, ka atradināties no BTooth peles ērtībām (nav pēc katras sērijas vai lai iepauzētu jāskrien pie TV), ir visnotaļ grūti. Tāpēc tika iegādāts Universālais Dock, lai vismaz pauzēšana un skaļums varētu tikt regulēts no attāluma, tomēr piepacelts vertikāli Touch ir neērts vadībā + joprojām nevar saprast, kas no tā visa ir redzēts vai nav - tāda taustīšanās pa tumsu sanāk brīžiem. Pie tam svētdienas rītos, kad sīkā ceļas ātrāk par visiem un vienīgais veids, kā tikt vaļā, ir ļaut skatīties kādus 38 papagaiļus, viņai tas viss ir par sarežģītu un nākas vien pašam savu miegaino pakaļu stiept pie tv - un tad atkal un atkal un atkal… apnika. 


Sāku meklēt citu risinājumu. Kāreiz tajā brīdī uzdūros aTV Flash (black) banerim netā un izrādijās, ka AppleTV beidzot ir novests līdz sakarīga aparāta iespējām. Un tā arī ir. Kaut arī softs vēl skaitās beta versijā nepažēloju $19.99 un nopirku. Visa jailbrakošana (no sākuma liekam Seas0npass, tad aTV Flash (black)) notika viegli un nesāpīgi, pēc kā atliek ieiet papildus izvēlnē un sainstalēt (izvēlēties), kuras komponentes vēlies - es uzliku tikai Media Player un Weather. Eleganti, vienkārši, nekādu lieku darbību. Līdzko aTV ir tīklā atliek ievadīt tikai AFP useri un paroli un visi faili ir eleganti pieejami ar pulti - pie tam vajadzīgos folderus var ērti izcelt uz sākumu ātrākai piekļuvei, kā arī media playeris uzrāda, kas ir redzēts, kas nav, un kas iesākts skatīties. Pie tam vajadzības gadījumā var pavisam vienkārši atzīmēt, ka konkrētais fails ir redzēts/neredzēts. 


Papildus pārsteigums bija AirPlay. Dzirdējis par to biju, bet nekad nebiju pievērsis uzmanību. Ko tas dod ? da vienkārši jebkuru media saturu, kas atrodams uz citas Apple ierīces ar vieglu rokas kustību var momentāli nosūtīt rādīšanai uz TV - jā tieši tik vienkārši - piemēram: nofilmēju kā mēs ar Dennisu lecam BalticInn baseinā bombočkā - aizeju mājās, atveru iPhone galeriju, atrodu vajadzīgo video - pa to laiku iPhons jau ir saodis aTV tuvumā un pie video parāda mazu Airplay ikoniņu, kuru uzspiežot tiek piedāvāta izvēle kur rādīt konkrēto video iPhone vai AppleTV - izvēlamies AppleTV un pēc pavisam īsas bufferēšanas (caur WiFi) video tiek eleganti atskaņots uz tv. Tieši tāpat var rādīt bildes, atskaņot mūziku utml. Pie tam tas darbojas no jebkuras Apple ierīces ar tīkla pieslēgumu (iPhone, iPod Touch, iPad, Mac) - tā vienkārši bez nekādas papildus konfigurācijas - jā, mīļie, bez konfigurācijas :)


Ar visu bezčakara softa iegādi šāds risinājums man izmaksāja nedaudz mazāk nekā AppleTV šobrīd ĀboluVeikalā, tomēr es būtu gatavs atdot arī pilnu ciparu, ja būtu zinājis, ka tas viss ir tik vienkārši un strādā tik skaisti :)


(P.S. ja kāds izdomās nopirkt tādu tieši ĀboluVeikalā, palīdzēšu ar konsultāciju. Jā, man tur ir sava interese. Vēl tikai piebildīšu, ka Jailbreakošanai būs vajadzīgs MikroUSB vads - pats izmantoju vecu nomētājušos Nokias USB datu kabeli.)


  
 
    Viuks       2011-09-16, 20:52
- Kas tas pa verķi un kāda atšķirība no Mini, tā arī nesapratu.
       Boo >Viuks       2011-09-17, 09:36
- eeee...mmmm... Tu nezini kas ir AppleTV?
          Viuks >Boo       2011-09-17, 18:34
- ne pārāk. Kas tur jahako, kapēc, kāpec viš tev lētāk sanāca kā veikalā?
             Boo >Viuks       2011-09-17, 18:54
- Lētāk jo no štatiem vests. Jāhako, lai ne tikai iTunes saturu var skatīt (tb lai nav jānodarbojas ar nevienam nevajadzīgu konvertāciju).
    Unima       2011-09-17, 08:35
- Ja es pareizi saprotu, tad ar šādi uzhakotu atv, es varēšu uz tv skatīties pa wifi šārētus mkv 720p video failus, bez to iepriekšējas konvertācijas
       Unima       2011-09-17, 08:38
- Sorry, enters nospiedās ...
... bez to iepriekšējas konvertācijas un ievietošanas itunes?
P.S. atv ir pasūtīts aboluveikals.lv tāpēc atsaucoties uz augstāk rakstā minēto, rēķinos ar operatīvu, bezmaksas un ilgtermiņa konsultāciju.
Paldies jau iepriekš.
          Boo >Unima       2011-09-17, 09:38
- Atrodi Nokias USB kabeli, novelc seas0npass, ja ir dūša aTV Flash (black) un piezvani.
             Unima >Boo       2011-09-17, 18:20
- akej. Tik sagaidīšu kurjeru ar atv no xNeta. Redzēs cik ilgi vess da myusim..
                Boo >Unima       2011-09-17, 18:53
- Kod davess tod i pīzvoni
    Žans       2011-09-18, 21:22
- sveiks,

Jautājums vai pie tā mikroUSB nevar pieslēgt ar adapteri kādu ārējo cieto vai flash atmiņu?
       Boo >Žans       2011-09-19, 10:30
- Cik man zināms, tad nevar. Tīkls ir tā dzīvesvieta.

↑ uz augšu ↑
Mana foto plūsma →

RSS