Mazliet novēloti par iPad 1
Ilgu laiku es nievāju un nicināju šo ierīci - pārsvarā skaudības dēļ, jo atļauties buržuju rotaļlietu pa ~450Ls man šķita nepieņemami pēc vienas nedēļas lietošanas kaut kad pirms gada.

 

Kas tad ir mainījies ? Nu sāksim ar to, ka tas vairs nemaksā 450Ls - 32GB WiFi versijā man to izdevās iegūt jau par nieka 250Ls. Bet tas nav viss. Tieši tāpat kā ar iPhone savulaik, kad tas bija jaunums, arī iPadam uzreiz pēc parādīšanās nebija daudz appu. Gadu vēlāk situācija ir krietni mainījusies un tagad iPadam ir appi daudz un dažādiem dzīves uzdevumiem. Tas tikai kārtējo reizi parāda cik izdevīgi ir vilkties progresam mazliet nopakaļus, kad viss jau ir iekārtots, sakārtots, sakodēts.

 

Nesen atklātais Filterstorm (filterstorm.com) no jauna sačakarēja manu bilžu apstrādes procesu, jo visu tagad gribas no sākuma izlaist caur iPadu, un tikai tad importēt uz iPhoto - visticamāk, ka tāds tas bilžu ceļš turpmāk arī būs, jo Camera Connect savu darbu dara labi un izfiltrēšana uz iPada liekas tik dabiska un … kurš vispār bildes rediģē vairs kompī ?  Kompis lēnām pārtop vienkārši par arhīvu.
Ceļojumā var arī uzreiz (vakaros, kad visi jau čuč) iztīrīt lieko, miglaino, nevajadzīgo, lai atgriežoties mājās no sev atstātajām 200 varētu atlasīt tās 45 bildes, ar kurām tiks mocīti radi, draugi, paziņas. To darīt arī ir krietni ērtāk tabletē nekā kompī vai telefonā.

 

Man ir iemīļota rss ziņu lasīšana - lasīt var arī telefonā, bet ja starp barotnēm ir piemēram lifehackera workspaces, vai desiretoinspire.com, tad uz lielā ekrāna tās bildes ir krietni baudāmākas. MobileRSS (mobilerssapp.com) lasīšanu padara vēl ērtāku, nekā googles readera mobilā versija. Es nemaz nerunāšu par neizsmeļamo Flipboard (flipboard.com), par neatkārtojamo TED (ted.com), kura piedāvāto runātāju ideju klāsts ir cilvēces šā brīža spožāko prātu apkopojums. Uz 10 collu ekrāna tas viss iegūst tādas neizsmeļamas enciklopēdijas/lubenes sajūtu.


Dodoties atvaļinājumā es gribu atslēgties no parastā kompja, jo tas līdzi velk darbu. Kā arī neapšaubāmi vietas ceļojuma somā tas aizņem smieklīgi maz. Tomēr vajadzības gadījumā iPadam ir gan Textastic (textasticapp.com) nelielai kodēšanai (pat ar syntax highlight), gan dažādi SSH klienti, gan FTP, gan citas lietas, kuras ļauj novērst krīzi, ja tāda uzrodas (pasarg Dievs).


Nesen izlasīju vienu labu rakstu par "work-life balance" - domājot par ikdienas efektivizāciju ir zināms cik daudz laika norij visādi twitteri, feisbūki, rssi utml štrunti, jo tie vislaik ir tepat blakus darbam - ja ir iPad, var psiholoģiski nodalīt darbu no izklaides, pieņemot, ka lielais kompis ir ekskluzīvi darbam, un pēc darba iPad ir izklaidētājs.


Ar Composit video (vai jebkuru citu video kabeli) tas var mierīgi pildīt media centra funkciju. Tiesa pietiek arī ar paša iPada 10 collu ekrānu, lai garlaicīgākos pārlidojumos varētu paskatīties kādu Jay Leno epizodi. Arī baterija tam ir gana laba, lai varētu atļauties to mocīt bez bailēm, ka būs jātur pie barokļa nepārtraukti - no savas pieredzes tā mierīgi panes 2-3 dienas intensīvas lasīšanas, TED video, youtube, Diamonds (deluxeware.com - kļuvusi par maksas).


Tās visas, protams, ir buržuju izklaides. Tomēr ne tad, ja cena par šo izvirtību ir ap 200Ls - tad tas tiešām ir vēl viena iespēja kaut ko atvieglot (vai sarežģīt - kā nu kuram). 

 

← uz sākumu