HTC Wildfire un Android 2.1 degustācija
Jau kopš googles pirmā android telefona iznākšanas esmu vēlējies tikt pie kāda reāla aparāta, lai izveidotu viedokli par googles kārtējo invāziju mūsu privātajā dzīvē ikdienā. Pirms kāda brīža, pateicoties Bites atsaucībai, tiku uz dažām dienām pie HTC Wildfire. Androīda fani nopūšas, jo Wildfire skaitās lētais gals, kas nozīmē, ka tam ir sliktāks (graudaināks 320x240) ekrāns, nekā šā brīža vadošajiem Desire un Legend modeļiem, ar kuriem, starp citu, pateicoties @Unima arī tiku paspēlēties (abiem). Bet kā jau teicu mans mērķis bija tieši Android OS, un tas uz visiem bija vienāds (v2.1).

 

 

Lasot dažādus tech blogus un ziņu lapas iepriekš jau bija izveidojies viedoklis, ka 1) Androīds telefonos ir tāpat kā Linux uz datoriem - tip' strādā, bet jāpačakarējas, un 2) HTC+Android = poor-man's-iPhone.

 

 

Un reāli es arī gribēju ieraudzīt, ka mums ir cerība uz mobilo pasauli, kurā ir kaut kas vairāk par iPhoniem, iPadiem un iPodiem. Jo arī tiem vajag kādu, kas elpo pakausī, ja mēs vēlamies lietojamas lietas.

 

Un tātad....... cerība IR!

 

 

Lietas, kas patika (haotiskā secībā):

 

+ Back poga - reāla, fiziska poga solim atpakaļ - kā interneta pārlūkā tikai system-wide. Bakstoties un mācoties apieties ar aparātu ne reizi vien gadās iebrist kaut kur ne tur - nekādu problēmu spied Back cik vēlies un nonāksi atpakaļ, kur sāki.

 

+ gmail sync - tas ir tā, ka ieslēdzam uz Mac Addressbookā un iCal synhronizāciju ar Gmail kontu, iespējojam (enablojam) telefonā Sync ar Gmail, un jau pēc brīža tas viss ir mūsu telefonā. Jebkuras izmaiņas visās trīs vietās nosyncojas neizrunājoties.

 

+ zvans pēc iniciāļiem - lai arī zvanīšana nav tā pati ērtākā (ja vien nezvana no favorītu widgeta, kurš ir viena svūš un viena tap attālumā), pēc senām PalmOS tradīcijām Androīds ļauj spiest uz ciparu tastatūras un automāģiski atrod tieši to seju, kurai tu grasies uzpīkstināt.

 

 

+ gps laika ziņas - jeb pliķis apple sejā. Nu kur vēl loģiskāk? Atveram laika ziņas un tās ne tikai mums pastāsta, kur esam pamodušies (nosaka ar GPS palīdzību), bet arī pastāsta kādi laika apstākļi ir sagaidāmi šajā vietā. (BBP? Positivus? Anyone?).

 

+ web file upload - vienmēr esmu gribējis varēt ievietot kādu saturu netā no telefona (nu baigi vajag reizēm), tad nu izmantojot Operu uz Androīda tas ir iespējams.

 

+ paziņojumu lampiņa - jau biju aizmirsis cik forši ir ienākot no baseina peldes (atsevišķs "paļdis i paļdis nu kovkoza vaļdis" tam, kurš izdomāja dārza baseinus šitentik karstām vasarām) pametot acis uz aparātu uzreiz redzi vai kāds ir ko gribējis, un klusībā ceri, ka mazā mirgojošā gaismiņa slēpj aiz sevis info par zvanu no drauga, kurš tev ir izdomājis kautko iedot tāpat vien. .... labi, labi. Pietiek ar liriskām atkāpēm.

 

 

+ izmēri, svars - lai arī dimensijās tas ir tikai nedaudz īsāks, nedaudz plānāks, nedaudz vieglāks, kopumā tas radīja maza mīļa olīša sajūtu, kas pie tam ar savu gumijoto pakaļiņu ļoti labi guļ saujā.

 

+ Android market - divu dienu laikā es, protams, nepaspēju iepazīties ar pat niecīgu visu piedāvāto app klāstu, tomēr visu kritisko, kas man bija nepieciešams man izdevās atrast un uzinstalēt pavisam veikli un nesāpīgi. Te man kārtējo reizi gribas iespert guļošajam sprāgonim (tautā sauktam 'Nokia'), kuram tā arī nav pielecis, ka lietotājs grib visu vienkopus un pavisam noteikti negrib neko zināt par sertifikātiem, lai kas tie arī būtu.

 

+ žiperīgs - itkā jau tas aparāts skaitās low-end un androīda multitaskings nav tik advancēts kā iOS, tomēr man tā arī neizdevās ieraudzīt to sagurušu - var jau būt, ka tas @Unimas ieteiktais Advanced Task Manager tik ļoti palīdzēja. Viss vērās un darbojās bez aizķeršanās.

 

+ atsaucīgs - kapacitīvais ekrāns (tāds, kas strādā no strāvas mūsu pirkstos nevis spiediena) manus cīsiņus saprata ļoti labi. Ārpus iPhona (think Nokia 5800, n97, n900) šāda pieredze nebija bijusi.

 

+ zona - kas kas, bet nu zona (uztveramība) iPhonam pavisam noteikti sūkā (nestrādā labi / liek gribēt vairāk), un te nav runa par izdomāto iPhone4 deathgrip. Ar HTC manā pažobelē ne brīdi neizdevās ieraudzīt 'No Service' (khe khe, tieši šobrīd tāds rādās mana 3GS ekrānā :) ).

 

+ autofokus - gana labs autofokuss, lai varētu bildēt tekstus. Kaut kā regulāri man to sanāk darīt.

 

+ lukturītis - nu kur nu bez tā? Un interesanti, ka ir pat 3 līmeņu spožumi izvēlami :)

 

 

Un, protams, ir arī kādi trūkumi:

 

- no tv-out - šis gan ir stipri subjektīvs, jo iPhone mums šobrīd kādu gadu caur composit kabeli un streamtome (pirms iOS AirVideo) funkcionē kā mājas kinozāle. Tiesa nupat jau rekušeku parādās solījums, ka nu tik būs - YouTube.

 

- mājaspoga - ir tur tāda poga lejā pa vidu (kā iPhonam), tomēr tā arī neatklāju nevienu noderīgu pielietojumu tai. Pastāstiet, guru, ko tā tur vispār dara? Ak jā, tā kalpo kā fotokameras poga, kuru nospiežot aparāts izkustās un autofokuss neko vairs nelīdz (apakšējā daļa, uz kuras tā izvietota, ir nedaudz 'zem leņķa').

 

- lv klaviatūra - fakts, ka tā nav iebūvēta ir fuj. Bet pateicoties vietējiem resursiem (androids.lv) visnotaļ ātri izdevās atrast kā to pieinstalēt. - taskkiller - pats fakts, ka tāds ir jāinstalē atsevišķi ir mazliet absurds - tam bija jābūt jau pēc noklusējuma, jo iziet no appa tā īsti nemaz nevar (nu labi var, bet tas neskaitās, jo ir katreiz jāierokas kaut kur tur dziļi dziļi settingos).

 

- market free - Android Market ir ok, kamēr vien pietiek ar bezmaksas appiem. Latvijā oficiāli neko nopirkt nevar - tiesa pieļauju, ka caur kaut kādiem US VPNiem gan jau varētu izmuhļīt cauri.

 

- gmail sync - tas ir pluss un mīnuss, jo, variet apsmiet manu follija nāģeni, vienu dien mēs visi nožēlosim, ka esam devuši tik daudz konfidenciālas informācijas privātās rokās. Googles sauklis "don't be evil" atgādina to teicienu: ja izrādes sākumā parādās pistole, tad līdz izrādes beigām tā noteikti izšaus.

 

- calling - zvanīšana vismaz sākotnēji likās neērta. Tiesa kurš gan vēl izmanto telefonu zvanīšanai ?

 

- on/off poga - aizslēgt / atslēgt var tikai ar augšējo pogu. Pie Wildfire izmēriem tas daudz netraucē, tomēr pieļauju domu, ka uz garākiem aparātiem varētu būt neērti. Varēja jau tai bezjēdzīgajai lejaspogai arī ļaut pamodināt ekrānu.

 

- aktivitātes indikācijas trūkums - bija brīži, kad nospiežot kādu pogu fonā notiek savienojums uz āru, tomēr uz ekrāna nav nekādas info par to (iPhonā griežas kaut vai saulīte) : sēdi un stulbi blenz uz ekrānu cerībā, ka tur kaut kur iekšā kaut kas tomēr notiek.

 

Un visbeidzot....

 

- cenacenacena - poor-man's-iPhone pa ~300Ls vairs nav nekāds poor-man's-iPhone. Pat šim Wildfire veikala cena rakstīšanas laikā ir virs Ls170. Par to jau aunu var nopirkt! Tobiš iPhone3G. Kā jaunumam tam būtu jāmaksā ap Ls140 (ar tādu ekrānu). Vēlāk nokrītot līdz 100-110 - tad tas būtu hīts. Šobrīd vienīgais labais variants ir ņemt to no Bites kā mazcenas mobli.

 

Nezināmais, jeb tas ko divarpus dienās neizdevās noskaidrot (guru, iekomentējiet lūdzu):

 

? skrāpējumi - kā HTC turas kā aparāts? - vai ar to jāapietas kā ar jēlu olu ? Vai varbūt tas ir īstu vīru riekstu skaldāmais? Tobiš skaldāmais īstu vīru riekstiem... Tfu tu ! Riekstu skaldāmais īstiem vīriem?

 

? bilžu sync - zinu, ka ar Missing Sync var visu, tomēr žmogi vairs pat trial nedod. Vai ārpus Gmail vispār pastāv citas sinhronizācijas iespējas.

 

? flash - redzot flash izpildījumu uz Wildfire es pārliecinos atkal un atkal, Džobsam ir taisnība un flash must die. Vai uz Desire un Legend ekrāniem flash video izskatās tikpat briesmīgi?

 

? baterija - mocīju jau es cītīgi, diennakti baterija izturēja diezgan mierīgi. Kā ir reālā dzīvē? 2? 3 dienas?

 

Secinājums: Mazais Wildfire man pierādīja, ka Androīds varbūt nav tik pārdomāts sīkumos, un nav tik pastāvīgs lietojamībā kā iOS, tomēr ir visnotaļ lietojams produkts. Jāpiezīmē, ka nupat ir iznākusi jaunā Android OS versija 2.2, kas piedāvājot ne vienunvien uzlabojumu. Es nedomāju, ka tagad iPhone lietotāji pametīs savu ābolu un metīsies droīda virzienā, tomēr visiem Symbian (s40, s60, s90, sWhatever), Maemo, Meego, WindowsMobile, WebOS mocekļiem pavisam noteikti vajadzētu nogaršot kādu no Androīda dzelžiem.

 

Bildes salīdzinājumam

 

Legend

Desire

iPhone 3GS

Sony Nex-3

P.S. Savādāku apskatu var izlasīt šeit.

 

← uz sākumu