Twelvesouth BassJump jeb Dāvids pret GoliātuAr skaudību vienmēr esmu skatījies uz iMac īpašniekiem, kuriem skaņa tīri ciešamā kvalitātē nāk no paša aparāta - nekādu lieku vadu, tumbu uz galda vai zem galda. Esot pārliecināts laptop lietotājs es, protams, neparko tādu sapņot nevarēju, un tāpēc man no visiem vadu mudžekļiem, jau labu laiku, kalpoja viens no iespaidīgākajiem Logitech Z2300 2.1 variantiem.

Pavisam nesen iekš kakao.lv parādījās raksts par Macbook bubinātāju, un, lai arī sākotnēji piekritu rakstā teiktajam ...tikai Macbook lietotāji var būt tik stulbi, lai stilotu pērkot portatīvu sabvūferīti bez stereo skaļruņiem..., es tomēr nevārēju atbrīvoties no domas par to, cik patiesībā loģisks ir šāds iekārtojums - kompim ar vienu mazu vadu tiek pievienots tikai tas, kas tam konkrēti pietrūkst - vairāk basu. Arī savulaik vasarā dzīvojoties pie ezera, vakarā skatoties filmu, šāda mini ierīce būtu varen noderējusi.Pie tam man dzīvē ir iestājies absolūta minimālisma periods - gribas to novienkāršot visos iespējamos veidos. Logitech Z2300 ir barošanas vads, kontroliera vads, vads no kompja uz kasti, un divi vadi uz satelītiem - un tas viss jāslēdz iekšā ārā, ja grib uzvesties zaļi.Zinot ierīces izmērus (kā 4-5 CD vāciņi viens pie otra salikti) bija grūti pieņemt lēmumu vai ir vērts iemainīt jau kādu laiku labi kalpojušo Logitech Z2300 2.1 200W skaņu pret šo, kura mani apbūra tikai un vienīgi ar savu minimālismu un vienu vadu kurš nāk ārā no tā uz kompi (vai USB HUBu manā gadījumā). Noliekot tos blakus tie tiešām ir kā Dāvids pret goliātu - arī veiktspējas ziņā tās ir absolūti divas pasaules. Neskatoties uz to, cena tiem nav tik iespaidīgi atšķirīga. Konkrēti man ar piegādi līdz durvīm BassJump izmaksāja Ls 65. OUCH!

Verot iesaiņojumu vaļā visu laiku pie sevis klusībā uzdevu jautājumu - Vai tas bija tā vērts ?Pirmās skaņas izrādījās visnotaļ spainiskas - sabijos.... ne pa jokam. Tomēr izrādījās, ka kontroles panelī ir lietas, ko var pamainīt un skaņa kļūst ļoti atbilstoša un pavisam noteikti klausāma... lai neteiktu vairāk. No plauktiem glāzes tas, protams, negāzīs, tomēr skaņas ziņā tas pilda savu funkciju piedodot tīru samtainu basiņu - lielāku nekā varētu gaidīt no tik mazas kastītes. Tas piedod dzīvību Macbooka iebūvētajiem skaļruņiem, kuri kā izrādās dod ārā pavisam smuku stereo, pat ar zināmu surround piegaršu.

Tuvāk iMaca vienkāršībai lietojot portatīvo droši vien nokļūt nevar. Pa šo neilgo laiku esmu paspējis iemīlēt šo mazo macmini līdzinieku.


 

← uz sākumu