← uz sākumu
2010.gada 30.janvāris (9)

SSD + HDD = Love

Faili   


Tā nu ir sanācis, ka šomēnes esmu pamanījies pasildīt valsts ekonomiku, gan pārdodot, gan arī iepērkot jaunas lietas.

Pirmā no tām nāca no pavisam mani neskaroša MacOSXHints.com ieraksta par to, kā varot palaist Macbook Pro izmantojot ExpressCard34 slotā iebāztu zibatmiņas cietni.

Hmmm... Macbook Pro četru gadu laikā nebiju ne reizi to slotu izmantojis, jo nebija jau arī nekā jēdzīga, ko tur bāzt. Tad nu zinot SSD (Solid State Drive) priekšrocības (ātrums!) nolēmu riskēt un pasūtīju no amazon.com verķi, par kuru bija runa rakstā, tikai uz pusi lielāku - ieguldījums ar piegādi līdz durvīm Ls 87,73. Itkā skarbi par nieka 48GB ietilpību, tomēr, ja ņem vērā, ka biju sācis jau ostīties uz upgrade pusi (jaunāka Macbooka iepirkšanu), šis ieguldījums ir visnotaļ niecīgs.

Kā tad ir ar rezultātu ? Rezultāts IR, un jūtams ! Visu sistēmu noklonēju uz SSD, uz iekšējā cietņa atstājot tikai Movies, Music un Pictures folderus, kuri, protams, aizņem visvairāk vietas. No 48GB šobrīd brīvi ir 14,28GB - un tas ir bez skurpulozas tīrīšanas - vienkārši noklonēta sistēma - patīrot varētu droši vien vismaz kādus 20GB izspiest brīvus. Tādējādi uz SSD konkrēti šobrīd ir visa sistēma plus mans lietotāja konts ar visiem darbiem, dokumentiem, epastiem, bookmarkiem - īsāk sakot varu izraut no sava kompa, iemest citā un strādāt tālāk. Pie tam, JA citam kompim nav ExpressCard34 slota, kartei ir arī USB2.0 savienojums, kas ļauj to piemest jebkuram Inteliskajam Macam un startēties no tā vai izmantot to vienkārši kā flešku. Vēl viens pluss ir strādājot no baterijas es varu iekšējo cietni iemidzināt, tādējādi taupot būtiskos baterijas resursus. To pašu es varu izdarīt arī tad, ja man sagribas pastrādāt pilnīgā klusumā, jo SSD, protams, neizdod nekādu skaņu - pirmoreiz izmēģinot tādu joku ausīs tāda kā džinkstēšana parādījās - nepierasts neparasts klusums. Fantastika ! Eleganti ! Lai neteiktu vairāk.

Tagad sanāk, ka pie jau esošajiem 500GB es piemetu klāt vēl 48GB un mani ir teorētiskie 548GB - nav slikti priekš laptopa :) Pie tam šobrīd, kad nopietnu izmēru SSD maksā bargu naudu šis ir viens varen kolosāls risinājums, kurš sniedz labāko no abām pasaulēm - sistēma ir ātra un datiem vietas pietiek atliektiem galiem.

Kādi ir mīnusi ? Vienīgais mīnuss ir neliels satraukums par pircēju komentāros lasītajiem mirušajiem cietņiem - kalpošanas laiks un miršanas apstākļi dažādi. Jācer, ka tie tomēr ir atsevišķi gadījumi, jo ir arī citi kas ir sūtījuši vairākus un dažādos laikos un neviens no tiem nav miris. Ja ne tas, viss būtu pārāk skaisti, lai būtu patiesība :)


  
 
    cipis       2010-01-30, 19:00
- Baigi saintriģēji.. jau sen domāju ko ar to "caurumu" MBP malā iesākt.. bus jāpadomā.
Paldies!
    Vis       2010-01-30, 19:12
- kā tev no amazon.com izdevās pasūtīt? man šamais rājās, ka: Wintec FileMate 48GB Ultra ExpressCard cannot be shipped to the selected address.
       Boo >Vis       2010-01-31, 01:16
- Amelat.lv
          Vis >Boo       2010-01-31, 09:08
- danke
    Atis       2010-01-30, 19:34
- Nezinu vai patiesība, neatceros arī kur to rāvu.
Laikam stāsts bija par EEEPC. SSD diskiem esot stipri mazāks datu pārrakstīšanas reižu skaits. Viņi mirstot ātrāk, ja uz tiem piem. kkāds cache tiek nemitīgi rakstīts&pārrakstīts.

Palabojiet, ja kļūdos.
       Boo >Atis       2010-01-31, 01:19
- Ar katru jaunu ssd algoritmi tiek uzlaboti, lai visas šūnas tiktu izmantotas pēc iespējas vienmērīgāk.
    cu       2010-01-31, 19:46
- Tā viņš laikam ir, uzlabojot datoru, no SSD ierīkošanas būs daudz jūtamāks ieguvums kā no papildus atmiņas gigabaitiem un procesora gigaherciem.

ExpressCard risinājumiem tā viduvēji ar ātrumu. Ātruma testos redzam, ka "īstie" SSD mēdz strādāt pat divreiz ātrāk. 7200RPM cietņi no šī te pat īpaši daudz neatpaliek. Elektrības taupīšana un klusums, protams, paliek spēkā.

Par visu dokumentu, epastu u.c. glabāšanu uz SSD, --nav bail, ka tiešām vienu dienu noplīsīs, vai kāds jokdaris garāmgājējs izvilks un aiznesīs?
       Boo >cu       2010-01-31, 21:31
- Tikai īsti vīri netaisa backupus

Man ir jau kopš Leoparda iznākšanas iekopts Time Machine backups un tāpēc ir zināma drošības sajūta.
    Boo       2010-06-21, 16:05
- Nācās pārbaudīt praksē - šobrīd rakstu no sava konta, kas palaists no SSD, kurš piesprausts pie sievules Aira un piedevām nevis aizstājot viņas sistēmu, bet gan tikai pārlogojoties savā kontā, kurš glabājas iekš SSD.

Es nopietni mīlu Macus - neviena cita platforma nedod tādu brīvību rīcībā. Ja nu varbūt vienīgi teorētiski. Maci ar to arī atšķiras no pārējiem, ka teorija ar praksi sakrīt ļoti daudz biežāk nekā visiem citiem kopā ņemtiem

↑ uz augšu ↑
Mana foto plūsma →

RSS