SSD + HDD = LoveTā nu ir sanācis, ka šomēnes esmu pamanījies pasildīt valsts ekonomiku, gan pārdodot, gan arī iepērkot jaunas lietas.

Pirmā no tām nāca no pavisam mani neskaroša MacOSXHints.com ieraksta par to, kā varot palaist Macbook Pro izmantojot ExpressCard34 slotā iebāztu zibatmiņas cietni.

Hmmm... Macbook Pro četru gadu laikā nebiju ne reizi to slotu izmantojis, jo nebija jau arī nekā jēdzīga, ko tur bāzt. Tad nu zinot SSD (Solid State Drive) priekšrocības (ātrums!) nolēmu riskēt un pasūtīju no amazon.com verķi, par kuru bija runa rakstā, tikai uz pusi lielāku - ieguldījums ar piegādi līdz durvīm Ls 87,73. Itkā skarbi par nieka 48GB ietilpību, tomēr, ja ņem vērā, ka biju sācis jau ostīties uz upgrade pusi (jaunāka Macbooka iepirkšanu), šis ieguldījums ir visnotaļ niecīgs.

Kā tad ir ar rezultātu ? Rezultāts IR, un jūtams ! Visu sistēmu noklonēju uz SSD, uz iekšējā cietņa atstājot tikai Movies, Music un Pictures folderus, kuri, protams, aizņem visvairāk vietas. No 48GB šobrīd brīvi ir 14,28GB - un tas ir bez skurpulozas tīrīšanas - vienkārši noklonēta sistēma - patīrot varētu droši vien vismaz kādus 20GB izspiest brīvus. Tādējādi uz SSD konkrēti šobrīd ir visa sistēma plus mans lietotāja konts ar visiem darbiem, dokumentiem, epastiem, bookmarkiem - īsāk sakot varu izraut no sava kompa, iemest citā un strādāt tālāk. Pie tam, JA citam kompim nav ExpressCard34 slota, kartei ir arī USB2.0 savienojums, kas ļauj to piemest jebkuram Inteliskajam Macam un startēties no tā vai izmantot to vienkārši kā flešku. Vēl viens pluss ir strādājot no baterijas es varu iekšējo cietni iemidzināt, tādējādi taupot būtiskos baterijas resursus. To pašu es varu izdarīt arī tad, ja man sagribas pastrādāt pilnīgā klusumā, jo SSD, protams, neizdod nekādu skaņu - pirmoreiz izmēģinot tādu joku ausīs tāda kā džinkstēšana parādījās - nepierasts neparasts klusums. Fantastika ! Eleganti ! Lai neteiktu vairāk.

Tagad sanāk, ka pie jau esošajiem 500GB es piemetu klāt vēl 48GB un mani ir teorētiskie 548GB - nav slikti priekš laptopa :) Pie tam šobrīd, kad nopietnu izmēru SSD maksā bargu naudu šis ir viens varen kolosāls risinājums, kurš sniedz labāko no abām pasaulēm - sistēma ir ātra un datiem vietas pietiek atliektiem galiem.

Kādi ir mīnusi ? Vienīgais mīnuss ir neliels satraukums par pircēju komentāros lasītajiem mirušajiem cietņiem - kalpošanas laiks un miršanas apstākļi dažādi. Jācer, ka tie tomēr ir atsevišķi gadījumi, jo ir arī citi kas ir sūtījuši vairākus un dažādos laikos un neviens no tiem nav miris. Ja ne tas, viss būtu pārāk skaisti, lai būtu patiesība :)

 

← uz sākumu