iPhone 3GS apskats
Daudzi no jums jau zin, ka kādu laiku atpakaļ nenoturējos un paņēmu iPhone 3GS veiksmīgi aplipinot ar iPhone sērgu arī Jealousy :)

Iemesls iPhone 3GS iegādei bija pavisam vienkāršs - es ļoti gribēju kameru ar autofokusu, jo ikdienā reizreizē bildēju kādus papīrus vai ceņņikus veikalos. Pie tam lietojot 3G es diezgan pamatīgi aizrāvos ar vienkāršu fotografēšanu izmantojot neko vairāk kā iPhone kameru un filtru softus, kuri biezā slānī ir pieejami crAppStorē. Nekāda jau dižā māksla man tur nesanāk, jo ikvienai bildei tomēr galvenais ir redzēt kadru, tomēr es izbaudu šo iespēju ikdienu pārvērst nedaudz krāsaināku. Ne N79, ne N900 piecu megapikseļu kameras nestāv līdzi iPhona mizerablajiem 3.2 megapikseļiem ar touchfocus. Nemaz jau nerunāsim par pēcapstrādi pašā telefonā. Patreiz mani mīļākie softi ir CameraBag, TiltShiftGen, CinemaFX, PS Mobile, OOF Camera, Genius, Photogene, Pano, TrueHDR.


kāds tur pierakstīt, nobildējam un viss...


Pano rāma ar trīs klikšķiem


HDR ne HDR, bet rezultāts interesants


ir atšķirība, ne?


Spilgts piemērs tam kā crAppStore palīdz mainīt ikdienu ir AirVideo softelis, kurš ļauj pa taisno no kompja izmantojot tīklu streamot jebkura formāta video. Pirms šī softa parādīšanās es savus raidījumus katreiz pārformatēju iPodam saprotamā formātā un sinhronizēju uz iPodu, lai vēlāk noskatītos uz TV ekrāna. Šobrīd iPods ir jau pārdots, jo ikdienā mediacentra vajadzības pilda iPhons.Arī video ir vairāk nekā pietiekams ģimenes arhīva veidošanai. Agrāk es nekad daudz neko nefilmēju, jo slinkums pēcāk apstrādāt un tas vienmēr ir bijis gana sarežģīts pasākums - pārāk daudz klikšķu, vai vietas pietiks, vai apgaismojuma pietiks. Šeit video ir 3 klikšķu attālumā un pat krēslainā vidē video ir skatāms. Tas droši vien ir vēl viens liels pluss iPhona kamerai, ka pat bez zibspuldzes pustumsā bildes sanāk dzīvas - atšķirībā no Nokias sarkanajiem vai zaļajiem zibspuldzes monstriem.

Papildus visam vēl arī GS ir jūtami ātrāks par 3G - nav vairs nevienas kaitinošās milisekundes - piem. SMSi un Settings veras vaļā bez jebkādas aizķeres.

Smiesies, bet pat kompass man vienreiz jau noderēja :) Piebraucām pie Sējas Triatela torņa, nofiksēju vietu kartē ar GPS un vēlāk mājās ar zīmuli un lineālu aprēķināju, kādā leņķī pret māju jāpagriež antena labākai uztverei :)

3GS ir arī uzlabota gaismas jūtība, vēl uz 3G es tomēr ekrāna spožumu regulāri pielaboju ziņu lasīšanai tumsā. 3GS to vairs nedaru, jo nejūtu vajadzību - tātad tas pats pielāgojas atbilstošāk.

Bača šķiet ir nedaudz labāka par 3G. Savukārt mobilā zona švakāka nekā 3G - kaut kur pa vidu starp 2G un 3G, jo 2G man regulāri sarunas norāvās, 3G vienmēr bija zona, 3GS zona kādreiz nokrīt, bet sarunas nekad nav pārtrūkušas.

Es pat nepieminēšu daudzus citus plusus, kas ir visiem iPhoniem

Viss šis arī droši vien ir par iemeslu tam, ka neviens cits gadžets vairs nespēj kustināt - par Nokia N900 interese bija zudusi jau pirmajā pusstundā.

Un nē, man nepatīk situācija, kad viens gadžets ir TIK pārāks par citiem, tas nozīmē, ka iestāsies stagnācija gadžetu attīstībā - pārējie tā arī divarpus gadu laikā nav sapratuši, kas viņiem pārbrauca pāri, un joprojām turpina ražot labākajā gadījumā viduvēju krapu.

P.S. Ja ir kādi jautājumi uzdodiet komentāros - centīšos atbildēt...


 

← uz sākumu