Nokia N900 - pavisam īsi
Labās lietas:
- Interneta pārlūka zooms strādā ļoti ciešami un ir iespēja mainīt fonta lielumu, lai teksts būtu arī salasāms
- klaviatūra ir lietojama
- aparāts ir salīdzinoši ātrs
- kameras zibspuldze beidzot atceras pēdējo stāvokli un nav vislaik jānodarbojas ar zibspuldzes atslēgšanu
- darbojas arī softi, kas bija pieejami uz N770 un N810
- karte ir gana ātra un zin vairāk par googlemapiem
- iebūvētais FM transmitteris
- media playerim ir shuffle all songs poga - that's all i really need on my mobile media player ;)

Sliktās lietas:
Where do i begin ?
- katrs softs dzīvo savu dzīvi - vienā visa kontrole notiek bakstot ekrānā, vienā ar klaviatūru, trešais bez irbuļa vispār nav lietojams - rodas sajūta, ka Nokia par Maemo galvu ir iecēlusi to pašu keksu, kas sačakarēja Symbiānu līdz nepazīšanai - Maemo ir kļuvis tikpat haotisks
- pašu softu iegūšana ir caur trīs vietām - maemo select, app manager un ovi store, kurš, starp citu, joprojām tikai sola kaut ko kādreiz nākotnē priekš N900
- ekrānam ir tikai horizontāls virziens
- pats aparāts biezumā ir aptuveni divi iPhoni
- bača tur knapi dienu
- latviešu teksta ievade nepastāv - izmēģināju visus iespējamos Nokia iepriekš redzētos risinājumus, neviens nedeva vēlamo rezultātu
- skārienjūtīgais ekrāns ne tuvu nestāv līdzās iPhonam - ja uz iPhona ar saviem cīsiņiem es pat nedomājot trāpu vismazākajām detaļām, tad lietojot N900 veicot kādu manevru uz ekrāna man bija nepārtraukti jāiedarbina kāda daļa smadzeņu, kurai bija jāpiedomā par to kā nospiest to vai šito, un pat koncentrējoties bija lietas un vietas, kas bez vairākiem mēģinājumiem nepadevās.

Secinājums:
Es biju nolēmis uz to skatīties kā uz netbooka konkurentu, jo iPhone ir cita opera. Man tas bija palicis atmiņā kā verķis ar specifiskām spējām adminiem utml. Tomēr N900 ir un paliek entuziastu telefons entuziastiem. Tas joprojām ir pusprodukts. Man žēl NOKIAs, ja tas ir labākais uz ko viņi ir spējīgi.
Ja kādu laiku atpakaļ es tiešām ilgi mocījos mēģinādams izlemt starp N770 un Touch (N900 un iPhone priekštečiem), tad tagad nav pat divu domu. Cik tālu un daudz ir nogājusi iPhone platforma, kas arī nav tā pati ašākā uz attīstību (kaut vai Copy-Paste tikai nesenā pievienošana), un kur joprojām atrodas Nokia ar Maemo.
Mēs savā starpā bieži vien lamājam Apple par itkā nepamatoti stingro politiku attiecībā pret to, kam un kur un kā jābūt un jādarbojas, tomēr, ja tas ir tas, kas padara iPhonu par tādu kāds tas ir, so be it.
Redzot kāda neveiksme ir kārtējais Symbian flagmanis N97, es ļoti gaidīju iespēju tikt N900 klāt, bet tādu vilšanos es nebiju gaidījis.

Paralēli iPhonam es lietoju vienu no prastākajām Nokiām - 1200 - tā ir tā vide kurā Nokiai manuprāt iezīmējas vienīgā nākotne - prasta un robusta.

P.S. es, protams, saprotu, ka man vairs nekad neredzēt nevienu Nokiu testiem kā savas ausis bez spoguļa :)
 

← uz sākumu