Nokia 3720 classic jeb riekstuskaldāmais īstiem vīriem
Jau kādu mēnesi kā otrs mobilais blakus iPhone 3G ir šis visnotaļ robustais Symbian S40 cietrunis (toughphone). Youtubā varēsiet atrast video, kur cilvēki visvisādi izņirgājas par šo mazuli.

Kāpēc tieši šis ? Tā slogans ir "Handle without care". Telefons ap kuru nav jācackājas - kuru nav bail nomest zemē vai iegāzties ar to baseinā (bija mums te viens gadījums vienam iPhonam).

Pie tam, tas nodrošina absolūto mobilo minimumu, kas mūsdienās tehniski neapdalītam cilvēkam ir nepieciešams:
- Tam nav GPS, tomēr, būsim godīgi, karte vairumam no mums Latvijas mērogos ir vajadzīga tikai lai apskatītos, kur ir tā un tā adrese un maršrutu mēs tāpat izvēlamies sev ērtāko. Pie tam karte atceras pēdējo meklēto adresi un izmantojot T9 tā atpazīst visus mūsu miestu un ielu nosaukumus, kas meklējamās adreses ievadīšanu padara pat ātrāku nekā iekš iPhone.
- Tam nav wifi, tomēr interneta pārlūkošanai ir gana ciešams Opera Mini, kurš pēdējā versijā (5beta?) jau ir pavisam lietojams.
- Tam pat ir dabojama twibble tvitera programma.
- Tas nodrošina kontaktu un kalendāra sinhronizāciju ar datoru.
- No datora var arī piezvanīt un nosūtīt sms.
- Pat 2mpix kamera zināmos apstākļos ir visnotaļ lietojama.
- T9 teksta ievade ir visnotaļ lietojama arī garākiem tekstiem atbildot uz epastiem vai īsziņām.
- Dators savienojumā caur bluetooth var izmantot 3720 gprs pieslēgumu.
- Taustiņus ir iespējams slēgt nospiežot tikai vienu pogu un ātri.
- Kontaktus var izsaukt izmantojot balsi.
- Tam ir piemīlīgi un vienkārši zvanu un ziņu toņi.
- Tam ir lielisks formfaktors - lieliski guļ saujā.
- Bača velk vairākas dienas.
- Komplektā tam nāk 1GB atmiņas karte, kuras pietiks, gan bildēm, gan Ilmāra Dzeņa, Apvedceļa un Čikāgas piecīšu dažiem albumiem (vai ko nu tur īsti vīri, tagad klausās).
- un pats galvenais (!) - tam ir ātri ieslēdzams lukturītis :)

Priekš prasta mazcenas riekstuskaldāmā, tas ir viens varen apdāvināts aparāts īstiem vīriem, kas čurājot stāvus šķeļ podu uz pusēm un guļ tikai ar čuguna spilvenu zem galvas .... vai kā nu tur bija.

Lai kādi būtu manas tuvākās nākotnes aparāti, es zinu skaidri, ka šitento es atstāšu kaut vai brīžiem, kad pieriebjas iPhone ar visu savu crAppStore un visiem citiem fancy-schmancy navarotiem.
 

← uz sākumu