Vai Nokia var izdzīvot ? (N900)
Un jau atkal kādu laiku neliek mieru visvisādi tuvojošā Nokias N900 apskati. Galvenokārt mani aizrauj pētīt video reviews, un tieši to cik veiksmīgi vai neveiksmīgi ir mēģinājumi kaut ko reāli izdarīt iekš n900.

Daudzsološākais elements ir Maemo 5 OS, jo tā ir balstīta uz Linux platformas. Esmu lietojis ilgāku laiku, gan N770, gan N810, kas abi ir priekšteči N900. Abi griezās izmantojot tieši Maemo OS. To lielākais trūkums bija stabilitāte - jeb pareizāk sakot tās neesamība - lietas mēdza pašas no sevis slēgties ārā. Tomēr visādi citādi bija redzams, ka tiem ir potenciāls. Savukārt Maemo 5 izskatās visnotaļ tuvu stabilam. Browsera testi priecē ar savu iPhonisko zoomu un flasha esamību, ko visi un nepārtraukti uzsver. Līdz šim labākais, protams, ir iPhone interneta lietām. Tomēr tam ir divi nepiedodami trūkumi - flash neesamība un nespēja pieņemt formās failu upload (viens no iemesliem, kāpēc esmu tik reti pasācis blogot). Softu līmenī jau iepriekšējie Maemo bija ar pretenziju uz galda kompi kabatā - ftp klienti, teksta redaktori, utml.

N900 pavisam noteikti nav kārtējais iPhone killer - tas ir izaudzis no citas vietas un lietas.

Ja vien būs saglabāta saderība vecajām programmām - X Terminal, VNC utml., tad N900 varētu kļūt par visnotaļ spēcīgu rīku adminiem, kam nepieciešama mobilitāte. iPhone just doesn't cut it ;)

Vai es to gribu tik ļoti lai pirktu ? Nezinu. Mana saimniecība bez iPhone ir grūti iedomājama, tomēr padziļinātiem testiem es pavisam noteikti gribētu N900 ....... tas ir, ja vien es spētu noticēt, ka nokia beidzot kaut ko būs pabeigusi līdz galam. Pēdējo gadu Nokias produkti liecina tikai par to, ka šai kompānijai koncentrēšanās uz vienu lietu ir tik pat spēcīga kā trīsgadīgam mazulim - viņi dara visu, bet neko tā pa īstam un līdz galam :)

Subjektīvi manuprāt pēc n-tajām Symbian versijām Maemo ir vienīgā Nokias cerība uz kuru vajadzētu likt lielas likmes. Jo satīrīt to sūdu čupu, ko viņi sauc par Symbian OS, varētu būt pārāk sarežģīti, dārgi, ilgi un iespējams bezjēdzīgi.
 

← uz sākumu