← uz sākumu
2009.gada 22.jūnijs (33)

iPhone - take three

Faili, Bubināšana   


Nupat jau gandrīz mēnesi esmu pārgājis atkal uz iPhone (2G jeb original) - smieklīgi, vai ne ? :)

Mana likme bija tieši uz 3.0 softwari, kas nupat ir ieraudzījusi dienas gaismu un jāatzīst, ka ar to esmu vairāk nekā gandarīts.

Beidzot pieliktā landscape qwerty klava ir lietojama - tai ir arī visnotaļ ciešama latviešu burtu ievade.

Arī crAppStore (kad atteicos no otrā iPhone, tā vēl nebija) dara savu darbu - gribētos, lai tur būtu kaut kā viss labāk sakārtots, bet, ja ko vajag, atrast var. Būtībā tas arī bija viens no iemesliem, jeb pēdējais piliens pie NOKIAs, ka mēģinot uzinstalēt kaut kādu štrunta utilītu man kārtējo reizi Nokia pateica, ka man ir jāiet un attiecīgās utilītas instalācija 'jāparaksta', lai es varētu to uzinstalēt. Nepietiek, ka viss ir izmētāts pa puspasauli, man vēl jātērē laiks tam, ko viņi nav spējuši atrisināt. Grrrrrr ! Un arī tad vēl man jāzīlē, vai konkrēti uz šitentā aparāta viss aizies, jo Symbian OS ir šitik versiju. crAppStore ar savu vienkāršību un kvantitāti, protams, nobeidz jebkuru OVI mēslu.
Līdz ar crAppStore arī funkcionalitāte iPhonam ir ieguvusi citu nozīmi, tur var atrast visu, kas nepieciešams pat prasīgākam lietotājam - sākot ar QuickOffice utml, beidzot ar SSH un VNC - jā daudzas lietas tur ir par maksu, tomēr tā ir visnotaļ demokrātiska un ir skaidri zināms, ka tā programma arī strādās kā nākas ;) Jau pirmajās dienās nopirku Tweetie ($2.99) - vienkāršs un funkcionāls twitter klients (@boothefox), ColorSplash ($0.99) - bilžu pēcastrādei, Photogene ($2.99) - tāds kā mini photoshops.

N79 neapšaubāmi ir labāka kamera, tomēr ikdienā kaut kā tā sanāk, ka ar iPhone es bildēju vairāk - kāpēc ? nezinu. Mistika.

Vēl viena lieta, kas man pietrūka uz visām platformām ir Notes sinhronizācija - tā iekš 3.0 tagad darbojas nevainojami.

Arī google maps tagad visu smuki meklē arī pa latviju un zīmē smukus maršrutus. Kā arī pēc torņiem sazīmē manu aptuveno atrašanās vietu (3G un 3GS ir iebūvētie GPS - līdz ar to tie rāda precīzu vietu).

Manā vecajā 2G nav jaunāko fīču - balss zvanīšana, compass (vajag to kādam?), GPS, un sāpīgākā ir 3Mpix kamera ar autofokusu un video iespējām.

Bet nu vismaz beidzot atkal ir verķis ko iekārot ! :) Pirmajā decembrī, kad beigsies ar sievu norunātais pusgads verķa nemainīšanai, es pavisam noteikti sākšu ostīties apkārt pēc 3GS.

P.S. Liels tomēr aplauziens bija, ka BPE2 nevarēs atbalstīt iPhone pilnībā, jo Bluetooth uz iPhone joprojām paliek kropls - lasi : pilda tikai dažas sev vien zināmas lietas.

P.P.S. Nokia E71 un nupat izlaistais Nokia E72 manuprāt joprojām paliek ultimate communicator device, jo to qwerty nekas nespēj pārsist - ja svarīga ir tekstošana, mailošana un zvanīšanās. Es savukārt pēdējā laikā, kārtējo reizi iestājoties vasarai, izeju uz savas ikdienas vienkāršošanu un destresizāciju, līdz ar ko zvanu veikšana un sms sūtīšana atkāpjas otrajā plānā - pirmajā paliek meitas un suņa pieaugšanas bildēšana un tweetošana :D

P.P.P.S. komentāros pastāstiet kādus Appus lietojat un kā tie atvieglo jūsu dzīvi.

  
 
    viuks       2009-06-22, 15:53
- Es atkal vakar pirmo reizi nopietni salamāju Nokiju. Tev arī bija tā, ka kautkad viš neparko negrib pie wifi slēgties?
       Boo >viuks       2009-06-22, 15:56
- tā gan man nebija bijis
          viuks >Boo       2009-06-22, 16:13
- Nu es jāpamēģina kaut kad no cita aksespointa... Vai arī varbūt setingus esmu "uzlabojis" kaut kā...
Visisnteresantākais, ka Opera konektējas momentā. Ja piemēram kāds softs nekonektē, atliek atvērt Operu un viss notiek... Baisi dīvaini. Jo tikko atkal parovēju un smuki aizgāja bez visas ōperas.
    Palmzz       2009-06-22, 18:09
- AppStorei ir viens niķis... - tā izraisa atkarību Esmu tur jau nopircis neskaitāmu daudzumu programmiņu - sākot no ikdienai nepieciešamām, dažādiem rīkiem ceļojumiem (ieskaitot tūrisma ceļvežus), līdz pat spēlītēm...
No tā, kas šobrīd ir uz iPhone un ko arī varu ieteikt:
* AIM - čatošanai (lielākoties, ichatam)
* Skype iphone versija
* Tweetie - viennozīmīgi labākais twittera klients
* 9-Toolbox - 9 dažādas vērtīgas programmiņas. Man gan izdevās uz atlaidēm to nopirkt par $1.99. Attiecīgi, neesmu pārliecināts, vai pirktu par pilnu cenu
* DocsToGo - par šī brīža "akcijas cenu" kauns nepirkt
* MobileFiles - tā kā man ir mobile me, tad šis ļauj piekļūt failiem uz mobile me
* Gas Cubby - lielisks tūlis auto degvielas/remonta izdevumu trackingam
* Ego - nosaukums jau izsaka visu Citiem vārdiem - var uzreiz redzēt, cik ir sekotāju Twitterī, kā arī Google analytics kontos. Skaita arī citus servisus...
* eBay / Facebook / MySpace / Wikipanion mobilās versijas
* 1Password - perfekts password manageris uz Mac ar sinhronizāciju uz iPhone
* Bloomberg - sekoju līdzi iemīļotajām kompāniju akcijām un iespēja izlasīt jaunākās ziņas par konkrētajām biznesa sfērām
* Feeds - RSS lasītājs ar Google Reader sinhronizāciju
* Color Splash - Boo pieminētais
* Google Earth
* AppSnipper - izdodas atrast pērles AppStore par kapeikām
* TouchPad - Mac pele uz iPhone. Noder, ja slinkums celties no krēsla, lai pārlsēgtu uz Mac mini nākamo filmu. Kā arī, perfekts palīgs Powerpoint prezentācijās
* MemStatus - atmiņas tīrīšana. Bija noderīgi OS2.0, kur Safari kārās, ja pietrūka atmiņas... Uz OS3 neesmu vēl izmantojis
* Simplify - iTunes streemoshana
* Shazam - atpazīst jebkuru (gandrīz) dziesmu
* RadioBox - viennozīmīgi labākais online radiostaciju pleijeris. Saprot gandrīz visus iespējamos formātus. Caur šo darbā (uz Touch) klausos radio
* FlyCast - vēl viens radio spēlētājs. Šeit var atrast visu ko gribas pēc kategorijām, stiliem vai valstīm
* Contact Spy - atrod caur Googli fotogrāfijas iPhone kontaktiem
* Vēl jau man ir daudz dažādas programmiņas un spēles. Daļu esmu izdzēsis. Dažādi metro plānotāji un ceļveži gaida nākamo braucienu uz konkrēto valsti. Brīžiem pietrūkst GPS, lai varētu pilnībā tās progas izmantot...
       Ģirts Zālītis >Palmzz       2009-06-22, 18:22
- Uz iphona sakarīga latviešu bībele ir pieejama? Labas bībeles esamības dēļ es aizvien turos pie sava Palm treo un gaidu Palm Pre parādīšanos.
          Boo >Ģirts Zālītis       2009-06-22, 18:51
- Vienkāršākais veids ir šitento [Links] nomest dajebkur un tik cik viņu ievajagās var arī caur edge ielūrēt
             Ģirts Zālītis >Boo       2009-06-22, 18:57
- Diez vai šis risinājums pārsit Bible+ risinājumu uz palma, kur vienlaicīgi var lasīt bībeles divās valodās, meklēt un veikt piezīmes. Kā arī vēsture par pēdējām lasītajām vietām, ātrie taustiņi utt. Šo funkcionalitāti negribas zaudēt, jo rakstus lasu un izmantoju ļoti bieži.
                Boo >Ģirts Zālītis       2009-06-22, 18:59
- tik advancētai lietošanai šitas, protams, nebūs risinājums.
                   Ģirts Zālītis >Boo       2009-06-22, 19:07
- Kad kaut kas tāds parādīsies iphonam, apsvēršu tā iegādi. Lai gan vairāk sliecos uz Palm Pre, kuram ar emulatora palīdzību var darbināt visas vecās palm aplikācijas (vienīgi bez sync iespējas). Plus multitask vide un fiziska klaviere. Baumo, ka septembrī būs austrumeiropā. Tas nesakrīt ar Tava tehnoloģiju celibāta beigām?
                      Boo >Ģirts Zālītis       2009-06-22, 19:16
- Palm Prē pats par sevi izskatās kā labs aparāts, tomēr es šaubos vai Palm Inc. ir sapratuši infrastruktūras, jeb produkta vides pamatlietas. Ar šausmām atceros Palm Desktop for Mac - tas bija viens liels bugs, tolaik nācās pirkt par bargiem $45 Missing Sync, lai varētu tik daudz kā kontaktus nosinhronizēt. FAIL!

Es joprojām pieturos pie teorijas, ka Prē ir buy-out-bait. TB tas ir uztaisīts, lai noandelētu Palm Inc. (jau ir runas par DELL ieinteresētību).
Atgriežoties 2007.gadā no Palma pie NOKIA es sapratu cik tomēr ir jauki atrasties mainstreamā, kad nav jādomā par dažādām saderībām utml. iPhone savukārt ir jaunais standarts visam mobilajā pasaulē.

Prē es labprāt notestētu, bet apšaubu tā izdzīvotspēju. Pie tam es brīnos, ka Apple vēl nav iesniedzis nevienu prasību tiesā par dažādu patentēto lietu 'aizņemšanos'.

P.S. kāda ir Prē prognozētā cena bez piesaistes ?
                         Boo       2009-06-22, 19:28
- Btw [Links]
                         Ģirts Zālītis >Boo       2009-06-22, 19:32
- Baumo, ka Eiropā būs aptuveni 400 Euro. Pre vairāk ir orientēts uz biznesa klientiem un cer atņemt tirgus daļu Blacberry un nedaudz arī iphonam. Divās nedēļās pārdoti 150 000 aparātu un 600 000 ielāžu no palm app store. Starp citu viņš vēl šobrīd (Apple taisās piegriezt) ir spējīgs apmainīties datiem ar itunes
                            Boo >Ģirts Zālītis       2009-06-22, 19:57
- pārdošanas daudzums šobrīd ataino tikai to cik labi ir nostrādājis mārketings - padzīvosim redzēsim - mēnesis/divi un viss būs skaidrs - ir dzīvotājs vai nav.
                               Ģirts Zālītis >Boo       2009-06-22, 22:46
- Tieši tā. Ceru, ka izdzīvos un progas sāks vairāk veidot, tad jau aizies. Atsauksmes ir dažādas, taču manuprāt vairāk sliecas uz pozitīvo.
                            Palmzz >Ģirts Zālītis       2009-06-23, 09:32
- Pārdoto Pre skaits, patiesībā smieklīgs Šodien izlasīju, ka jaunais iPhone 3GS pirmajās 3 dienās jau ir nonācis 1 miljona pircēju kabatās! Par kādu tirgus daļu šeit var runāt? 0,0....%
Protams, ja godīgi, man tiešām patīk Palm, tikai, piekritīšu Boo, ka viņu pēdējo gadu izdarības liecina nevis par vēlmi iztapt klientam, bet dabūt nākamo investoru savam grimstošajam uzņēmumam. Pats fakts, ka Palm atļāvās savās ierīcēs ielikt lielākā konkurenta operētājsistēmu (Win mobile), jau bija spļāviens savu fanu dvēselēs!
                               Ģirts Zālītis >Palmzz       2009-06-23, 09:54
- Esmu par to, ka iphonam parādās konkurenti. Neesmu tik naivs lai domātu, ka viņi pārsitīs iphonu. Tur tirgus daļa jau ir paņemta un iphoni jau ir 3ās paaudzēs ar miljoniem lietotāju. Kāpēc Pre to pirkumu ir relatīvi maz, jo tas nav gsm telefons. Tas nav vispasaules launch, bet tikai pie viena EVDO operatora štatos. Redzēs, kas notiks kad parādīsies GSM versija citur pasaulē. Te var palasīt salīdzinājumu (eng)[Links]
             Raimonds >Boo       2009-06-25, 17:51
- Appstore ir pieejama bezmaksas programma "Stanza" egrāmatu lasīšanai. Iesākts variants Bībelei latviešu valodā ir pieejams šeit [Links]
       JKI >Palmzz       2009-06-25, 12:25
- Es te uztaisīju regulāru sekošanu līdz 0 nomestām AppStrore aplikāciju cenām (developeri ik pa laikam nomet cenas lai uzkačātu sava App popularitāti AppStorē).
[Links]
Ir arī RSS fīds. Lielu daļu no augstākminētā man ir izdevies noķert par velti (pie tam updeiti pēc tam, kad cena atkal ir augšā ari ir par brīvu).
    Kirils       2009-07-12, 23:49
- Gribēju apjautāties, vai iespējams lietot iPhone kā vienīgo mob.telefonu? Ir nodoms iegādāties jauno iPhone, kad tas parādīsies LMT un atteikties no E71.
       Boo >Kirils       2009-07-13, 10:19
- jautājums, protams, ko tu ar šo grasies darīt, lai pateiktu vai ir vērts atteikties no E71. Tomēr ar 3.0 softa ienākšanu un jaunā 3GS kameru - iPhone beidzot ir lietojams. Jautājums ir par vienas vai otras funkcijas ērtumu utml. tomēr varēt tagad var visu.
          Kirils >Boo       2009-07-13, 19:51
- Parasti es diezgan daudz runāju, aizsūtu vidēji dienā kādus 3 -5 SMS, pa retam uzņemu kādu bildi, dažreiz pasērfoju tīklā, glabāju piezīmes un lietoju kalendāru ar atgādinājumiem. Tas īsumā viss.
             Boo >Kirils       2009-07-13, 20:12
- Patiesībā viss atkarīgs no tā vai tu spēsi sadzīvot ar virtuālo klaviatūru. Ja tas izdosies, tad viss būs ok. Pats esmu fizisko qwerty piekritējs, tomēr landscape skatā kā redzi labi sadzīvoju arī ar iphone klavu.
Subjektīvs novērojums: iphone prasa atslābinātu pieeju. Tip kā tāds limuzīns, jaguārs - ar glanci un mierīgi. Nokia E71 ir tāds ... Skoda roomster
                Kirils >Boo       2009-07-13, 23:02
- Paldies par viedokli. Man patīk E71, (btw, nopirku, jo arī šeit izlasīju labas atsauksmes), bet bez lasīšanas brillēm neredzu klavu, un arī gribas kaut ko jaunu iemēģināt.
                   Boo >Kirils       2009-07-13, 23:31
- Hmmmm.... Horizontālajā skatā klaviatūra droši vien uz iPhone ir labāk saredzama, un ja gribas jaunu rotaļlietiņu, tad iPhone būs kāreiz. Atliek ielīst crAppStore un būs ko pētīt mēnešiem, ja vien kādam dollāra nav žēl
                      Kirils >Boo       2009-08-06, 23:30
- Šodien iegādājos savu pirmo iPhone. Testēju jau pāris stundas, bet pagaidām par "laimīgo" iPhone īpašnieku pēc ierastās Nokias E71 sevi saukt negribu. Vai kādam vēl tas ir bijis?
                         Boo >Kirils       2009-08-07, 00:58
- Kuru ta paņēmi?
                            Kirils >Boo       2009-08-07, 11:50
- Es paņēmu jauno 3GS 32gb. Manta skaista, bet vairāk atgādina izsmalcinātu rotaļlietu pieugušajiem nekā darba rīku. Baterija gan švaka. Laikam dienu neizturēs. Nez, cik parasti tā tura?
                               Boo >Kirils       2009-08-07, 12:31
- atslēdz Push Notifications iekš Preferencēm un jāpaliek labāk. Iepostē kaut kur kameras testa bildes, ja nav slinkums - tikai tā ir kas interesantāks
                                  Kirils >Boo       2009-08-08, 12:03
- o.k., izlasīju "saving iphone battery life" un atslēdzu ko varēju. Pirmajā dienā gan "dragāju" uz pilnu jaudu un baterija izvilka 5 st. Nu šodien es sevi sauktu par samērā apmierinātu iphone lietotāju. Par bildēm sarunāts!
                                  Kirils >Boo       2009-08-08, 12:04
- o.k., izlasīju "saving iphone battery life" un atslēdzu ko varēju. Pirmajā dienā gan "dragāju" uz pilnu jaudu un baterija izvilka 5 st. Nu šodien es sevi sauktu par samērā apmierinātu iphone lietotāju. Par bildēm sarunāts!
                                  Kirils >Boo       2009-08-08, 12:06
- o.k., izlasīju "saving iphone battery life" un atslēdzu ko varēju. Pirmajā dienā gan "dragāju" uz pilnu jaudu un baterija izvilka 5 st. Nu šodien es sevi sauktu par samērā apmierinātu iphone lietotāju. Par bildēm sarunāts!
    Kirils       2009-08-08, 12:06
- o.k., izlasīju "saving iphone battery life" un atslēdzu ko varēju. Pirmajā dienā gan "dragāju" uz pilnu jaudu un baterija izvilka 5 st. Nu šodien es sevi sauktu par samērā apmierinātu iphone lietotāju. Par bildēm sarunāts!
       Kirils       2009-08-08, 14:46
- Atvainojos par multi postiem. Rakstīju komentu, spiedu "ievadīt", bet nekas neparādījās! Tā vairākas reizes! Pat nodomāju, ka varbūt esmu nobloķēts par "kaut ko". Pēc pāris stundām apskatos, visi komenti ir parādijušies. Vai tas nevar būt saistīts ar to, ka pirmīt lietoju Kubuntu & FF?

↑ uz augšu ↑
Mana foto plūsma →

RSS