Nokia 5800 XpressMusic pēc mēneša
DIE HARD Nokias faniem uz šejieni - pārējie var lasīt tālāk :D

Lietas, kas patīk:

* Liels ekrāns - daudz salien tādā un izšķirtspēja ir ļoti laba priekš tāda izmēra - 640x360, ziņas lasot tam ir liels potenciāls, tomēr ne līdz galam izmantots. Par to lietās, kas nepatīk;

* Tas, ka ar balsi var inicializēt ne tikai zvanu, bet arī izveidot sms vai e-pastu. Tāpat arī ar balsi var, protams, palaist dažādas programmas.

* Tas, ka sensori strādā ne tikai, lai pagrieztu ekrānu vertikāli vai horizontāli, tāpat ar to palīdzību var arī atteikt zvanu vai atlikt atgādinātāju telefonu vienkārši apgāžot aparātu otrādi.

* Nenormālīgi patīk, ka atslēgt/aizslēgt verķi var ar vienkāršu pakutināšanu telefona labajā pusē noraustot šim mērķim speciāli paredzētu pogu. Tie, kas tur telefonu kreisajā rokā to novērtēs jo īpašī - vairs nebūs jālauza īkšķis, lai atslēgtu/aizslēgtu telefonu.

* 3,5mm austiņu izeja un tas, ka šim nāk līdz arī īstas austiņas, kurām par nelaimi ir iedalīts nēeeeenormāli īss vads. Ok ok, var jau protams spraust tajā pagarinātājā ar vadību, tomēr pēc iPoda ausīm mudžeklis ir vienkārši kaitinošs.

* Komplektā nākošā 8GB SD karte tika solīta un tiek uzņemta ar neviltotu prieku :)

* Komplekts nedaudz pārsteidza ar līdz nākošajām lietām. Bez maciņa, strapa (striķīša?), USB kabeļa, komplektā bija arī video kabelis, ar ko pieslēgt aparātu pie televizora. Būtu es to zinājis nedaudz ātrāk nebūtu varbūt pircis sievas iPod Nano kompozītvideo kabeli - tas mums tagad mediacentra vietā :)

* Formfaktors šim verķim ir klasiski Nokijisks. No interneta apskatiem radās iespaids, ka tā biezums tiek slēpts un būs pabriesmīgs, bet tomēr nē, tas pavisam noteikti ir šaurāks par daudziem citiem tāda tipa aparātiem (lasi: iPhone, E71, Palm Treo). Un savukārt biezāks tas ir tikai nedaudz. Rokā guļ dabiski un ērti.

* Jau no pirmā apskata es zināju, ka teksta ievadei es lietošu horizontālo QWERTY. Cerēju, ka tā būs kaut nedaudz labāka par iPhone onscreen klavu. Pirmās dienas es vienkārši spļaudījos cik tā likās marazmātiski šķība un nepareiza, tomēr jau kādā piektajā dienā es vajadzības spiests sāku čatot un nemanot piešāvos tā, ka tagad pat ar E71 varētu mēģināt sacensties teksta ievadē. Un kas ir pats būtiskākais - rakstīt latviski nav tāds apgrūtinājums, lai to nedarītu :)

* Patīk tas, ka joprojām ir brīvība rīkoties ar failiem un programmām pēc paša prāta - pēc iPhone vai iTouch tas ir divtik patīkami. Flash faili internetā (konkrēti video), iespēja saglabāt bildes un jebkurus citus failus vēlākai apskatei vai dajebkam lielajā kompī, kad tie ir elementāri pārsūtīti izmantojot Bluetooth savienojumu. Utt utjp.

* Protams, arī mans iemīļotais mirasoftware.com/bpe2 strādā ar to kā nākas un piedāvā visas tās pašas lieliskās iespējas, kas to padara par pagarinājumu kompim (nejaukt ar krānam).

* ar kompi tas sinhronizējas tikpat labi izmantojot iSync.

* Fotokamera ir ātri izsaucama nospiežot tai paredzēto pogu sānos un pēc bildes uzņemšanas to ir iespējams ātri nosūtīt kā MMS, e-pastu vai vienkārši uz datoru caur BTooth.

* Skaņas kvalitāte no iebūvētajiem skaļruņiem ir varen laba priekš tāda salīdzinoši maza verķa.

* Beidzot ir sakārtota interneta piekļuves daļa. Ir iespēja norādīt primāro un sekundāro pieslēgumu - mājās esot wifi pārklājumā tas vairs neuzdod tik bieži muļķīgo jautājumu, kuram internetam slēgties klāt. Esot prom no mājām, tas gan pārprasa vai slēgties pie Bites vai nē, bet tas nav kaitinoši. Tāpat arī e-pasta programmā ir iespēja norādīt ar kuru pieslēgumu pastu savākt, ar kuru sūtīt - tas ir labi, tad ja negribas mainīt izejošos serverus. Līdz ar to ienākošos es saku, lai ņem ar to kurš ir pieejams (wifi vai biti), savukārt prom lai sūta caur biti un tikai.

iespējams vēlāk šeit kaut ko vēl papildināšu, ja atcerēšos.

.......... ījap, un tagad par SLIKTO:

* Korpuss kā jau domāju ir kā lētajām nokijām un jau nedaudz krakšķ/čīkst - sauciet kā gribiet.

* Tas, protams, ir vēl vairāk tādēļ, ka manis iegādātais verķis ir tehnoloģisks brāķis, kuru nācās taisīt vaļā, lai salabotu tālruņa austiņu, kura sarunas laikā neciešami mainīja skaļumu no normāla un absolūti klusu, jo kaut kādi tur kontakti neskārās klāt.

* No tās pašas sērijas ir arī problēma ar to, ka tas ir pelēkais. Tam vienkārši nebija iespējas nomainīt defaultā nākošo tēmu - jēli gaiši zila ar pretīgāko pulksteni uz pasaules - mēģinot mainīt tas bļāva, ka tāda funkcija nav atbalstīta. Visticamāk tālruņa izcelsmes valsts ir Koreja un tas jēli zilais ir kaut kāda operatora tonis. Pēc ilgiem mēģinājumiem ar drjukka.com ThemeScheduleri izdevās to lietu salabot un uzlikt normālu melni sarkano tēmu no Pizero.

* par dzelžiem runājot, sānu pogas (+|-) ir absolūti nejēdzīgi sasietas kopā ar programmatūru. Ar tām var mainīt skaļumu iekš mediaplayera (un arī tikai, ja telefons nav aizslēgts) un piezoomot bildes tās skatoties, pārējā laikā tās ir brutāli miris smagums (dead weight). Kāpēc piemēram webā tas nevarētu strādāt fontu palielināšanai ? Vai vismaz lapas scrollēšanai ?* par webu runājot, absolūts BWWWWUEEEEEE salīdzinot ar iToucha safari vai pat E71 webu. E71 webs mācēja tekstu nowrapot tā, lai tas ierakstās ekrāna platumā un to nav jārausta pa labi, pa kreisi lai lasītu kādu garāku tekstu. 5800 webs ir nebaudāms, ja lapā fontu lielumi ir norādīti pikseļos - fonts ir tik mazs, ka pat man acis lūzt ārā no sasprindzinājuma. Un uzstādījumos norādītais EXTRA MEGA LARGE pie fonta tiek ņemts vērā tikai šur, vai tur. Pretīgi, vienkārši pretīgi. VIenīgais workaround ar kuru spēju sadzīvot ir Google Readerī piezoomot 200% un tad uzklikšķinot uz kādu rakstu tas tomēr ņem un ierakstās platumā, bet tas nav universāls risinājums - ne tuvu.

* par universālām lietām runājot, saskarne ir vēl vairāk nomaldījusies iekš S60v5 nekā bija iekš S60v3. Tā piemēram uz dažām lietām jāklikšķina divreiz uz dažām vienreiz. Uz dažiem izslēgts atliek uztapot vienreiz un viš nomainās uz ieslēgts, dažiem savukārt atveras dropdown kurā vēl jātrāpa uz vienīgās otrās izvēles ieslēgt - WTF???!??!? NU bet tad paņem un visur saliec doubletap, lai man nav jādomā cik reiz uz šitā sūda bija un cik uz tā bija jāklikšķina. Sadzīvot var, protams, nav jau mirstamā kaite, bet nu kāpēc nevar miljonārkompānija uztaisīt lietas līdz galam. Tāpat arī copy paste - tas ne visur ir iespējams : piemēram aizpildot webformu tu nevari iepastot input lauciņā kaut ko iepriekš nokopētu, jo līdzko tu tajā ieklikšķini atveras qwerty vai cita teksta ievade un tajā nekur nekādu šortkatu nav lai izveiktu ctrl+v vai ko tamlīdzīgu - stulbi, vai ne?
Tāpat arī sarkanā poga : esot kādā programmā to nospiežot programma aizveras, right? nē, redziet web ir īpašāks par visiem citiem tāpat kā vēl dažas no programmām, un tāpēc, lai no tā mēsla izietu nāksies spiest uz Iespējas > scrollēt līdz Iziet un trāpīt uz tā.

* e-pasta programma neko daudz nav mainījusies - lai arī teksta attēlošana uz lielāka ekrāna ir ciešamāka, tas joprojām nesaprot html pastu, kā arī tam joprojām nav CheckMail pogas - atkal ir atvienoties/savienoties caur izvēlni. Kaitinoši.

* ar ekrāna apgaismoju arī joprojām nav tikuši skaidrībā - divas kameras un kas tik vēl ne, bet pieregulēt ekrāna apgaismojumu atbilstoši telpas apgaismojumam nespēj. Pat Treo600 tālajā 2003 ar papildus progu to mācēja izdarīt. Pagaidām jāizlīdzas ar LightCtrl.sis, kurš vismaz pēc diennakts laika jēdz nogriezt apgaismojumu uz iestādīto.

* Skaļuma regulēšanai var izmantot no tā paša drjukka.com ProfileScheduleri, kurš savukārt jādodas un kur tur jāparaksta, lai kaut kādi tur dolbanie sertifikāti būtu pareizi un kas tur kas tur - jūzeris brutalis to procesu droši vien līdz galam neizturēs kaut ko dēlī nesalaidis. Tas esot domāts kaut kādai tur drošībai - NU KURU TAS INTERESĒ ?!?!?!

* virs ekrāna izvietotā sensora izlecošo saīsņu rinda arī izceļas, nospiežot teiksim uz nots viš mani aizved uz mūzikas sarakstu, kurš neatceras kur es tajā biju pēdējoreiz, nu ok, bet nospiežot uz bildes viš mani aizved uz sarakstu, kur man jāizvēlas - Attēli un video, Dziesmas, Skaņas klipi vai Cita multivide - COMMMOOON es nospiedu uz bildes - TAKE A WILD GUESS KO ES GRIBU REDZĒT !!! Nospiežot uz video atveras kaut kāds nafig nevienam nevajadzīgs mega video centrs, kurā atkal ir kaut kādas 4 bezsakarīgas izvēles - Pēd.skatītais, Mani Videoklipi, Video plūsmas, Piev.jaunus pakalpojumus - Parādi man VIDEO SARAKSTU mēsls tāds, nav tā nekāda mājas kinozāle, for nokias sake !! (pie tam manis uzfilmētie video klipi kaut kur regulāri pazūd - jā, vienkārši pazūd - go figure) un pat izvēloties "Mani videoklipi" man atkal vēl no četrām izvēlnēm jāizvēlas viena - Visi videoklipi, Ielādētie, Person.video, Citi - ..... no really, introduce me to the moron who said "YES ! this is the way we should organize it !" .... - pie tam, tikko nofilmētos klipus viš neredz uzreiz - tie tur parādās tikai pēc kāda brīža.
* Pati kamera, lai arī lielās ar 3.2 mpix un Carl Zeiss optiku un divām zibenēm, arī ir neatrisināta līdz galam - automātiskajā režīmā bildējot bildes ir ne tikai trokšņainas, bet izskatās, kā bildētas ar aizsvīdušu stikliņu. Regulēt to kameru protams var daudz un dažādi, bet, ak mī un žē, atliek tev no tās iziet un visi tavi sapūlētie iestatījumi tiek momentāli aizmirsti...* Video ir daudz maz ok, bet bez stabilizatora tie būs izmantojami tikai tad, kad līdz mums atnāks iLife09, kuram iMovie09 tagad esot iebūvēts varen labs softiskais stabilizators.

* Kartes jeb GPS navigācija ir par maksu - konkrēti baltija 1gads = 70 eur. Google Maps it is - bez balss, bet atrašanās vietu nosaka ātrāk un zin, ka Saulkrastos ir jaunais apvedceļš un atceras pēdējo atrasto maršrutu :)* Download sadaļa - jeb Nokias parodija par AppStore - joprojām piecas nejēdzīgas programmas astoņās rindās.

.........

Vai es mēģināšu no tās tikt vaļā ? Visticamāk, ka tomēr nē. Krīzes laiku esmu nolēmis pārziemot ar šo pašu. Ja neizturēs (tiek apšaubīta korpusa izturība) staigāšu ar šo "1200 zils"

P.S. Neskatoties uz visu iepriekšējo gaušanos 5800 vienalga ir labāks par iPhone :P

P.P.S. Tiem, kas tajā visā meklēja dajebko par "Comes with music" dodieties uz šejieni un iespējams sapratīsiet kāpēc tas pasākums ir miris jau saknē.
www.mp3search.ru foreva - lēti un sakārtoti un bez DRM :)

Ja ko aizmirsu, uzvaicājiet komentāros - papildināšu. 

← uz sākumu